Konya protokolü, Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı

Konya protokolü, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj paylaştı. Paylaşılan mesajlarda, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmeleri en doğru, objektif şekilde vatandaşlara ulaşmasını sağlayan gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü kutlandı

Konya protokolü, Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Konya protokolü ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerin vatandaşlara ulaşmasını sağlayan gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik etti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’da ve Türkiye’de görev yapan tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı. Başkan Altay mesajında, “Sağduyulu, tarafsız, ilkeli, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, toplumumuzun inancına, değerlerine karşı hassas habercilik anlayışıyla görevini ifa eden gazetecilerimiz hepimizin baş tacı olmuştur. Gerek şehrimizde gerekse ülkemizin her köşesinde milletimizin gözü kulağı konumunda olan gazetecilerimiz; demokrasimizin gelişmesinde, toplumsal bilincin oluşturulmasında, ülkemizin hak ve menfaatinin dile getirilmesinde önemli rol oynamaktadır. Dünya Gazeteciler Günü vesilesiyle Konya’mıza ve hemşehrilerimize hizmet noktasında daima bize destek olan, şehrimizin değerlerine her mecrada sahip çıkan gazetecilerimize göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

VEKİLLERDEN DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJLARI

AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, “Tarafsız, dürüst ve ilkeli bir haber anlayışı ile mesleklerini icra eden, çalışmalarımızın çoğunda teşrik-i mesaimiz olan basın emekçisi gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, “Mesleğini basın ilkeleri çerçevesinde tarafsız bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin icra eden tüm basın emekçilerimizin Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerine yer verirken, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Onlar, büyük emekler vererek hem önemli bir kamu hizmeti yapıyor, hem de toplumsal hafızamızı tarihe not düşüyorlar. Her zaman hak ve hakikatin sesi olan basın mensuplarımız, vicdanın ve irfanın meşalesidir. Tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“TOPLUMUN GÖZÜ, KULAĞI”

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı paylaşan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Toplumun gözü kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına fedakârlık içerisinde çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. Zor şartlar altında, gece-gündüz demeden halkımızı bilgilendiren, daima demokrasinin yanında saf tutan, değerli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun. Buradan görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor ve tüm basın çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ise mesajında şu ifadelere yer verdi: “Özveriyle, fedakarlıklarla görevlerini yerine getiren, doğru, dürüst ve ilkeli bir anlayışla toplumu bilgilendiren gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.”

“ÖZGÜR BİR ORTAM SAĞLANMALI”

Basının çalışma koşullarının düzeltilerek, özgür bir ortamda görevlerinin yerine getirilmesinin sağlanması gerektiğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Son yıllarda gazetecilerimiz maddi ve manevi anlamda sorunlar yaşarken, özgür olarak görevlerini yerine getiremiyorlar. Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, emek veren; uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm basın mensuplarımızın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. DEVA Partisi Konya İl Başkanı Seyit Karaca ise, “Gazetecilerimiz, yerelden genele sosyal, ekonomik, kültürel alanlardaki gelişime katkı sağlamak suretiyle ülkemizin gelişimine de doğrudan katkıda bulunmaktadırlar. Bu vesileyle, yoğun mesai ve fedakârlıklarla mesleğini en iyi şekilde yerine getiren basın mensuplarımızın, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarım” diye konuştu.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORLAR”

Basının aynı zamanda esnaf ve sanatkarların sesi olduğunu kaydeden Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, “Basın meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle çalışmaya gayreti gösteren, bizlerin, esnaf ve sanatkarlarımızın sesi olan, küçükten büyüğe tüm gazeteci arkadaşlarımın 21 Ekim Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi. Merkez Meram Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yağız ise şunları söyledi: “Doğru ve ilkeli habercilik anlayışı ile gece gündüz demeden görevini yerine getiren, her şartta ve durumda toplumun gören gözü, duyan kulağı olan kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.” - Gamze Erdoğan

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.