Konya Haber: Kerimdede Konut Yapı Kooperatifi Kura Çekilişleri Noter Huzurunda Gerçekleşti

Konya Haber: Karatay’a kazandırdığı 20.000 konut ile İlçeyi büyük bir cazibe merkezi haline getiren Karatay Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen 24. Toplu Konut Hamlesi 1200 dairelik Kerimdede Toplu Konut Yapı Kooperatifinin kura çekilişleri 19 Aralık 2017 Salı günü saat 14:00’te Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda Noter huzurunda gerçekleşti. Yoğun katılım gerçekleşen Kerimdede Konut Yapı Kooperatifi’nde toplam 672 dairenin kura ile sahiplerini bulduğu çekiliş için 9.228 vatandaş ön kayıt yaptırarak ba

Konya Haber: Kerimdede Konut Yapı Kooperatifi Kura Çekilişleri Noter Huzurunda Gerçekleşti

158.240 m2’lik kentsel dönüşüm alanında, 90.775 m2 toplam yapı alanına sahip 1200 konutluk Kerimdede Konut Yapı Kooperatifi, Kerimler Caddesi, Küçükkumköprü-Mengene Caddesi, Sarıyakup Caddesi ile Hacı Ömerler ve Topraklık Cami arasında yer alıyor. Toplu konut projesi toplam 50 blokta 75 m2’lik 2+1 12 daire, 85 m2’lik 2+1 168 daire, 105 m2’lik 2+1 420 daire, 135 m2’lik 3+1 600 daireden oluşuyor. Kerimdede Toplu Konut Kooperatifinde 9 üye kaydı yapılan, 75 m2’lik dairelere 72 kişi; 95 üye kaydı yapılan 85 m2’lik dairelere 568 kişi; 262 üye kaydı yapılan 105 m2 dairelere 2629 kişi; 306 üye kaydı yapılan 135 m2’lik dairelere 5959 kişi başvurdu. Toplam 9.228 başvuru arasından Noter huzurunda yapılan kura sonucu 627 başvuru kesin kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Kerimdede Toplu Konut Yapı Kooperatifine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Hançerli, Karatay Belediyesi olarak ilçeye modern estetik ve sağlam konutlar kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Hançerli Kerimdede Toplu Konutlarında radye temel, asmolen döşeme, zeminden ısıtmalı, asansörlü, ısı ve ses yalıtımlı olarak inşa edileceği; her daireye kapalı otoparkı sosyal donatı alanları, yeşil alanları ile Karatay Belediyesi tarafından yapılan 24. ve son yapı kooperatifinin hayırlı olmasını diledi. Başkan Mehmet Hançerli, Karatay'ın merkezinde yer alan Kerimdede Mahallesinin çöküntü alanı görüntüsünden kurtarılması, eski yapıların yerine modern ve daha yaşanabilir evler yapılması için çalışmaları başlattıklarını söyledi. Kerimler, Küçükkumköprü, Mengene, Sarıyakup Caddesi ile Hacı Ömerler ve Topraklık Cami Sokaklar arasında kalan 158.240 m2 alanda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışması ile Karatay'ın daha güzel bir çehreye sahip olacağını belirten Başkan Hançerli “Hemşerilerimizin, Konya'nın merkezinde yer almasına rağmen bir çöküntü alanı görünümünde olan evlerden kurtulup; modern mimari ile inşa edilmiş evlerde ikamet etmeleri en büyük hedefimizdir”dedi. Başkan Hançerli Belediye olarak görevlerinin kooperatifi kurmakla bitmediğini belirterek; yeşil alan çalışmaları, yol düzenlemeleri ile çalışmaların sürekli devam edeceğini söyledi. "Bütün hemşerilerimize toplu konut hamlelerimizde gösterdiği yoğun ilgi ve verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum, "diyen Başkan Hançerli, kentsel dönüşümün Konya'nın vitrini olan Karatay'ı yapılaşma alanında da daha büyük bir marka ilçe yapmak için çok önemli olduğunu belirtti. Karatay Belediyesi öncülüğünde kurulan 24. Toplu konut kooperatifi olan Kerimdede Toplu Konut Yapı Kooperatifinin belediye öncülüğünde kurulan son konut yapı kooperatifi olduğunu dile getiren Başkan Hançerli, gerçekleştirilen toplu konut çalışmaları ile Karatay’ın daha modern bir yapıya kavuşması için bir ışık yaktıklarını söyledi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.