KONTİMDER’den Satış ve Pazarlama Eğitimi

Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Bilgi Aktarım Programına Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeki Yüksekbilgili konuk oldu.

KONTİMDER’den Satış ve Pazarlama Eğitimi

KONTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Başaran, dernek üyelerine katkı sağlamak amacıyla eğitim seminerlerinin devam edeceğini belirterek, sektörün dışındaki sanayicilerden de bu eğitimi düzenlediğimiz teşekkür aldıklarını söyledi.  Başaran, “Bu eğitim programının düzenlenmesinde, başta TİMFED yönetim kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Dernek üyeleri ve misafirlere “Satış ve Pazarlamada Problem Çözme Analitik Düşünce Hızlı ve Doğru Karar Alma” eğitimini hazırlayan ve sunan Yrd. Doç. Dr. Zeki Yüksekbilgili, pazarlamayı “Tüketici ihtiyaç ve isteklerinin neler olduğunu, hangi hedef pazarlarda daha başarılı olunacağını belirlemeye ve bu pazarlara uygun mallar, hizmetler ve programlar geliştirip uygulamaya koymaya yönelik faaliyetler bütünüdür.” olarak tanımladı.

KONTİMDER Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda, 120 katılımcı ile gerçekleştirilen eğitimde, yeni ekonomideki temel değişkenleri ifade eden Yüksekbilgili, ürün ve hizmetler birbirine benzediğini, satıcıların sayısının arttığını ve fiyatların sürekli düştüğünü anlattı.

Eğitimde ayrıca, yeni ekonomide nasıl başarılı satış ve pazarlama faaliyetleri yapılabileceği ele alındı. Özellikle kurumlardaki satış faaliyetini, işletmenin tüm pazarlama faaliyetleri içinde, işletmeye para akımını sağlayan tek faaliyet olarak tanımlayan Yüksekbilgili, satışın bu yüzden çok önemli olduğunu; satıcıların sabit fikirlerinin satışın önündeki en temel engel olarak tanımlanması gerektiğini dile getirdi. Bu paradigmaların içerisinde en temel paradigmalardan birini de fiyat paradigması olarak tanımlayan Yüksekbilgili, üyelere özellikle satışta fiyat kırmadan nasıl başarılı olunacağını anlattı. Eğitimin sonunda, KOBİ’ler için internetteki ücretsiz pazarlama araçları üyelerle paylaşıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.