KONESOB’tan Cemiyet’e nezaket ziyareti

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Bakkallar, Bayiler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Feridun Göner ile birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

KONESOB’tan Cemiyet’e nezaket ziyareti

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Konya esnafının Konya ekonomisinde özellikle hizmet sektöründe önemli bir paya sahip olduğunu ifade ederek, “Ekonomide yaşanan sıkıntılı sürecin esnafımızı da etkilediğini biliyoruz. Tabi önümüzde bir seçim süreci var. Bu süreçte sorunlara daha çok eğiliyor yöneticilerimiz. Zorlu süreci tüm zorluklarına rağmen başarılı bir şekilde atlatan esnafımızın bundan sonraki süreçte verilecek olan teşviklerle rahat bir nefes alacağına inanıyoruz. Biz de cemiyet olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

KONESOB’un kendisine bağlı bulunan 84 odası ve 55 bin civarındaki esnafı ile Konya için önemli bir değer olduğunu belirten KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak da, “Ekonomik anlamda da Konya’mıza katma değer sağlayan bir kurumun temsilcisiyiz. Biz özellikle istihdam seferberliğine dönük devletimizin teşviklerini önemsedik ve üyelerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Bununla birlikte daha önce Minibüsçüler Odası’nda yapmış olduğumuz girişimcilik kursu çalışmalarını KONESOB bünyesine taşıdık. Bu yılsonuna kadar 900 yeni müracaat aldık. Eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kurslarda başarılı olanlar hibe desteği almaya da hak kazanıyor. Genel olarak askerlik görevini yeni yapmış gençler ve ekonomiye dahil olmak isteyen kadınlar daha çok başvuru yapıyor. Vergi anlamındaki muafiyetlerden de yararlanılabiliyor bu kapsamda. Bundan sonrası için de biz gerek sahada, gerekse ilgili mercilerde esnaf ve sanatkârlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 55 bin esnaf ve sanatkârımız inşallah dün olduğu gibi bugün de Konya’nın önemli bir ekonomik değeri olarak varlığını sürdürecektir. Ekonomideki darboğaz esnafımızı da etkiledi ama esnafımız kepengini kapatmamak için üzerine düşeni ziyadesiyle yaptı. İnşallah bundan sonraki süreç devletimizin de desteğiyle daha iyi ve güzel olacaktır. Desteklerinden ötürü Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve yönetimi nezdinde tüm Konya basınına teşekkürlerimizi sunuyoruz”  ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.