Kılca: Pandemi Sürecinde Bisiklet Kullanın

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Avrupa Hareketlilik Haftası'nda Şehir Parkı'nda bisikletiyle pedal çevirdi. Sağlıklı yaşamın yanı sıra pandemiden korunmak için de bisiklet kullanımının çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Kılca, bu süreçte vatandaşlara özel veya toplu taşıma araçları yerine bisiklet kullanmaları çağrısında bulundu.

Kılca: Pandemi Sürecinde Bisiklet Kullanın

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında doğayı korumak, gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmak ve hareketsiz yaşama farkındalık oluşturmak amacıyla  Şehir Parkı'nda bisiklet kullandı.

KARATAY BELEDİYESİ PERSONELİ İŞE BİSİKLET İLE GELİYOR

Avrupa Hareketlilik Haftası'nın sağlıklı yaşama, hareket etme ve bisiklet kullanımına teşvik için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Başkan Hasan Kılca, Konya'daki bisiklet kültürüne vurgu yaptı.

Hasan Kılca, "Konya'da bisiklet bir kültürdür, coğrafi özelliklerinin de vermiş olduğu avantajı kullanan şehrimiz 550 km'lik bisiklet yoluyla Türkiye'de en uzun bisiklet yoluna sahip. Konyalı hemşehrilerimizin de bisiklete olan ilgisi malum. Çalışanlarımızı da işe gidiş gelişlerde bisiklet kullanmalarını teşvik ediyoruz. Personelimiz de bu konuda fazlasıyla duyarlı. Bizler de işlerimiz el verdiğince belediyeye bisikletle gelmeye dikkat ediyoruz. Çağrımıza kulak verip sağlık için bisikleti tercih eden mesai arkadaşlarıma ve bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

BİSİKLET KULLANIMINI DAHA DA YAYGINLAŞTIRALIM

Günümüz şartlarında ulaşım araçlarında çeşitlendirmenin öneminden bahseden Kılca, bu konuda herkese önemli görevler düştüğünü aktardı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca şöyle devam etti: "Daha fazla yürüyelim, daha fazla bisiklete binelim. Hem ekonomik de hem sağlıklı. Çevreye zarar vermediği gibi herhangi bir trafik sorunu da oluşturmuyor bisiklet. Bakanlıklarımız, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz, STK'larımız ile birlikte Konya'mızda bisiklet kullanımının daha da artması için birçok proje hayata geçiriyoruz. Bu konudaki gayretlerimiz devam edecek."

SALGINDA BİSİKLET ÇOK DAHA SAĞLIKLI

Başkan Hasan Kılca, dünyanın içinde bulunduğu Koronavirüs salgınında bisikletin çok daha önemli hale geldiğini de ifade etti. Hasan Kılca, bu süreçte toplu taşıma veya özel araçlar yerine bisiklet kullanımının tercih edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.