KARATAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ’NE YOĞUN İLGİ

Karatay Belediyesi ile Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen işbirliği ile eğitim camiasına kazandırılan Karatay İlçe Halk Kütüphanesi öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. Karatay Belediyesi Ana Hizmet Binası giriş katında yer alan kütüphane, kurumlar arası işbirliğine güzel bir örnek oluşturuyor.

KARATAY İLÇE HALK KÜTÜPHANESİ’NE YOĞUN İLGİ

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Karatay İlçe Halk Kütüphanesi'nin Karatay Belediyesi Hizmet Binasının giriş katında bulunmasının çok önemli olduğunu belirterek; hizmet binasına günlük ortalama 2500 kişinin geldiğini vurguladı. Kütüphanenin konum olarak çok işlek bir yerde olmasının okur sayısını olumlu etkilediğinin altını çizen Başkan Hançerli,  internet ortamında doğru bilgiye ulaşmanın güçlüğüne dikkat çekti. İnternette pek çok bilgi kirliliği olabileceğini belirten Başkan Hançerli, kitapların her zaman en doğru kaynak olduğunu hatırlattı. Kitap okumanın önemini vurgulayan Başkan Hançerli “İlk emri “Oku” olan yüce bir kitaba tabi olmak, en çok okuyan, en çok araştıran dünyaya ve insanlığa hayırlı insanlar olmamızı gerektirir.” dedi.

Eğitime her zaman destek

Başkan Hançerli göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime büyük önem verdiklerini söyleyerek; Karatay Belediyesi İHO, Karatay Belediyesi 23 Nisan İHO, Fetihkent Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Fetihkent Anaokulu, Gaziosmanpaşa Anaokulu, Erenler Anaokulu, Koyunoğlu İlkokulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Halil Bahçeci İlkokulu, Birol Polat İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Mahide Koşukçu İlkokulu, Feritpaşa İlkokulu, Ulubatlı Hasan ilkokulu, Ahmet Haşhaş İlkokulu, Akçeşme İlkokulu, Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokullarının eğitime kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 10 okula 120 ek derslik yaptıklarını, yine bir ilk olarak da Belediye bütçesinden Kurtuluş, Mehmetçik ve Fetih İlkokullarını tamamlayarak eğitime kazandırdıklarını söyledi. Karatay Belediyesi İmam Hatip Lisesi ve Karatay Belediyesi 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu’nun yapıldığını belirten Başkan Hançerli, yaptıkları üç anaokulunda da minik öğrencilerin eğitim gördüğünü dile getirdi. Eğitime verdikleri desteğin sadece okul yapmakla sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Hançerli; öğrencilerin spor ihtiyacını da göz önünde bulundurarak 5 okula 5 spor salonu 16 suni çim saha yaptıklarını; ayrıca  75 okula 75 kütüphane 75.000 kitap hediye edildiğini belirtti.

Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi Gençlerin Gözdesi Olmaya Devam Ediyor

Başkan Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde öğrenciler için kültürel birikim ve sosyal etkinliklere katılımı sağlamak amacıyla kurulan derslikleri, müzik atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, kafeteryası, bilardo salonu, kütüphanesi, internet-bilişim köşesi, fitness-aerobik salonu, etüt salonu gibi etkinlik alanlarını bünyesinde barından büyük bir kompleks ile gençlere yönelik her imkanı sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Başkan Hançerli 14-28 yaş aralığındaki tüm gençlerin Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’ne kayıt yaptırabileceğini söyleyerek; Gençlik Merkezinin şu an 4800 kayıtlı üyesi olduğunu ve bu sayının her geçen dönem daha da arttığını belirtti. İngilizce, resim, solid works, İşaret Dili, Hızlı Okuma, Bilgisayar, Autocad, Diksiyon, Gitar, Bağlama, Folklor, üniversiteye hazırlık, Bay-Bayan Fitness olmak üzere toplam 13 branşta eğitim verildiğini kaydeden Başkan Hançerli, öğrencilerin taleplerine göre farklı branşlarda da eğitim verilebileceğini belirtti. Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde belirli aralıklarla gençlerle bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Hançerli, gençlerin iyi yetişmesi, ülkesine ve milletine hayırlı bireyler olmaları için Karatay Belediyesi olarak çalışmaların hızla süreceği dile getirdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler