KARATAY BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Karatay Belediyesi çetin kış şartlarıyla mücadele eden sokak hayvanlarına sahip çıkıyor

KARATAY BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Karatay Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen kedi ve köpek besleme istasyonu ile sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Karatay’ın muhtelif mahallelerinde 26 adet köpek, 12 adet kedi besleme istasyonu ve 200 adet kuş evi bulunduğunu ifade etti. Karatay’ın muhtelif mahallelerinde haftanın belirli günlerinde 1,5 ton köpek maması, 150 kilogram kedi maması dağıtıldığını aktaran Başkan Mehmet Hançerli, karlı havalarda ise kuşlar için buğday dağıtılarak yaşam mücadelelerine destek verdikleri söyledi. Başkan Hançerli, "Hava sıcaklıklarının düşmesi en çok hayvanları etkiliyor. Yiyecek bulamayan hayvanlar donma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Biz sokak hayvanlarının bu duruma düşmemesi için yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi. Başkan Hançerli, yem bulamayan kuşların beslenmesi için özellikle kapalı Pazar Market gibi alanların tercih edildiğini söyledi.

Başkan Hançerli'den vatandaşlara çağrı

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, doğaya ve çevreye sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek doğadaki canlıların sahipsiz olmadığını, Karatay Belediyesi olarak her zaman ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Başkan Hançerli; "Kış şartlarının ağır geçtiği dönemlerde, yabani hayvanlar için doğaya yiyecek bırakıyoruz. Doğada zor koşullarda yaşam mücadelesi veren sokak ve yaban hayvanlarının beslenmesine yönelik bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Her canlının yaşam hakkına saygı duymak hepimizin önceliği olmalıdır." dedi.

Başkan Mehmet Hançerli, tüm vatandaşları olumsuz hava şartları nedeniyle sokak hayvanları ve yaban hayvanlarına karşı daha fazla duyarlı olmaya davet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.