"Karapınarlı Mutlu Kadın Elleri" projesi onaylandı

KOP Sosyal Gelişim Programı (KOP SOGEP) Mali Destek Programı kapsamında Karapınar Kaymakamlığı ile Karapınar Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklaşa hazırlamış olduğu, "Karapınarlı Mutlu Kadın Elleri" projesi onaylandı.

"Karapınarlı Mutlu Kadın Elleri" projesi onaylandı

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Sözen, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yılında 5 milyon ödenek tahsis edilen programa kamu kurum ve kuruluşlardan, belediyelerden "Sosyal İçerme", "Mesleki Gelişim", "Kültür, Sanat ve Spor" konu başlıklarında hazırlanan 164 proje başvurusu yapıldığını kaydetti.

Sözen, 2017 yılında KOP SOGEP kapsamında Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir illerinde uygulanacak 30 başarılı projenin Kalkınma Bakanı sayın Lütfi Elvan tarafından onaylandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Proje ile 25 kişiden oluşan 25-40 yaş arası bayanların girişimciliğe teşvik edilerek kendi işlerini kurmalarına, meslek kazandırarak istihdam edilebilirliğinin ve iş gücüne katılım oranlarının arttırılmasına katkı sağlanması planlanmaktadır. 25 kadına aşçılık, pastacılık, kişisel gelişim ve girişimcilik eğitimleri verilecektir.

Kadının iş gücüne katılımı hem sosyal açıdan hem de kalkınma açısından önemli bir hedef olmanın yanında ekonomik büyüme ile istikrar için de büyük bir önem taşımaktadır. Bu anlamda ilçemiz adına yapılan ve KOP tarafından 164 proje içerisinden seçilme başarısı gösteren projemizin hayırlı olmasını diliyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler