Karaca'dan '7 Nisan Dünya Sağlık Günü' mesajı

Tüm dünyada sağlığın önemi hakkında bilincin arttırılması için her yıl 7 Nisan Dünya Sağlık Günü olarak belirlenmiştir. İnsanların hayatlarında sahip olduğu en büyük zenginlik sağlıklarıdır. Bireyin öncelikli görevi, beden ve ruh sağlığını her türlü kötü alışkanlıklardan, olumsuz ortamlardan ve kirli bir çevreden korumak, beslenme, barınma, koruyucu önlemler gibi konularda bilgisini artırmak, alışkanlıklarını yeniden düzenlemektir.

Karaca'dan '7 Nisan Dünya Sağlık Günü' mesajı

Sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek demektir. Ülkemizin geleceğinin daha aydınlık olmasının yolunun sağlıklı nesillerin yetişmesiyle mümkün olacaktır. Bunun için çocuklarımızın sigara olmak, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı gibi kötü alışkanlıklardan ve ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir.

Sağlıklı yaşamak, her bireyin en temel hakkı olduğu için bu hakkın en iyi şekilde kullanılması hususunda devletimiz ve sağlık personelimiz önemli çalışmalar yapmaktadır. Devletimiz bireylerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için sosyo-kültürel ve ekonomik ortamları hazırlayıp, gerekli şartları oluştururken, sağlık personelimiz de bilgi ve tecrübesiyle özverili çalışmalara imza atmaktadır. Amaç, toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, sağlıkla ilgili bilgilerin geniş halk kitlelerine ulaştırılması, koruyucu sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması, bireylerin sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmeleri, hastalanmadan gerekli tedbirlerin alınmasıdır Tüm bu çalışmalar neticesinde ülkemiz bugün sağlık alanındaki başarılarıyla dünyada adından söz ettiren bir ülke konumuna yükselmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm halkımızın 7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nü kutluyor, meslektaşlarımıza ve sağlık alanında görevli personelimize çalışmalarında başarılar diliyorum.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.