İşçi ve işveren memnun

KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın, Türkiye’nin içinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durum göz önüne alınarak uygulamaya konulan yeni asgari ücretin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

İşçi ve işveren memnun

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Aydın, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeni asgari ücret uygulamasını, yazılı bir açıklama ile değerlendirdi. Açıklamasında artışın azda olsa enflasyon rakamlarının üzerinde gerçekleştiğine dikkat çeken KONSİAD Konya Şube Başkanı Aydın; “Önce 15 Temmuz hain darbe girişimi, sonrasında istediklerini elde edemeyen iç ve dış mihrakların ülkemize yönelik ekonomik saldırıları. Tüm bunlara rağmen büyüyen bir Türkiye ekonomisi. Yaşanan onca olumsuzluklar karşısında milyonlarca asgari ücretlinin enflasyona kurban edilmediğini görüyoruz. Bu çalışanlar adına memnuniyet verici bir gelişme. Madalyonun diğer kısmı ise işverenleri ilgilendiriyor. Burada da hükümetimizin asgari ücret destek primlerini bu yılda devam ettirecek olması son derece önemli. Birincisi, bu uygulama ile özel sektörün rekabet gücü korunmuş olacak. İkincisi ise işsizliğin artmasının önüne geçilmiş olacak” diye görüş belirtti.

Aydın açıklamasının sonunda; “Uluslararası arenada 160 milyar dolara çıkmış olan ihracatın gelecek yıl daha da artarak devam edebilmesi için rekabet gücümüzü gözeterek asgari ücretin belirlenmesinde rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımız ve hükümetimize teşekkür ediyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.