İlker Yiğit başkan Adayı

Diş hekimlerine sahip çıkacaklarını açıklayan İlker Yiğit, 19. Olağan Genel Kurul’da aday olduğunu açıkladı. Yiğit, “Meslektaşlarımızın haklarını her platformda koruyacağız. Odamıza yeni bir binada kazandıracağız” dedi.

İlker Yiğit başkan Adayı

Türk Dişhekimleri Birliği Konya Dişhekimleri Odası seçimleri 10 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Oda binasında yapılacak seçimlere kısa bir zaman kala, Diş Hekimi Mehmet İlker Yiğit, aday olduğunu açıkladı. Bir otelde yönetim kurulu üyelerini de tanıtan Yiğit, odaya yeni bir statü kazandıracaklarını bildirdi. Dişhekimlerinin haklarını her platformda koruyacaklarını ifade eden Yiğit, “Meslek faaliyetlerini kolaylaştırmak, güveni hakim kılmak, disiplin ve ahlakı korumak için ben ve arkadaşlarımızla birlikte bir yola çıktık. Son zamanlarda oda yönetimi diş hekimlerini kutuplaştırıcı şikayetler üzerine kurulmuş bir tavır sergiledi. Ayrıştırıcı bir yol izleyerek meslektaşlarımızın güvenini kaybetmiştir. Bizler daha kapsayıcı bir oda olmak için mesleğimize olan saygımızdan dolayı bu göreve talibiz. Tüm meslektaşlarımıza eşit bir şekilde davranarak bilimselliğe önem vereceğiz. Meslektaşlarımız arasında birlik ve beraberlik sağlayacağız. 700’ün üzerinde odası olan bir kurumu ortalama 40 kişinin sığabileceği bir yerde oda seçimi yapılması meslektaşlarımıza yapılan bir saygısızlıktır. Üç ayda bir bilimsel ve sosyal faaliyet düzenleyeceğiz. Diş hekimlerine hukuksal konularda bürokratik işlemlerde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek için çaba sarf edeceğiz. Ulusal düzeyde kongrelerden bir tanesinin Konya’da düzenlenmesi adına girişimlerde bulunacağız. Meslektaşlarımızın düşüncelerini rahatlıkla yönetime iletebileceği bir iletişim hattı oluşturacağız” dedi.

Üniversiteler ile iş birliği halinde olacaklarını kaydeden Yiğit sözlerini şöyle sürdürdü, “Son sınıfta yer olan öğrencilerimize klinik işletmeciliği ve hasta iletişimi konusunda deneyim elde etme imkânı sunacağız. Yeni mezun hekimlerimizi asgari ücrete mahkûm olmaması için bütün çabayı göstereceğiz. Alt komisyonlar kurarak genç diş hekimlerini oda yönetime entegre edeceğiz. Şu an en büyük eksiklerimizden birisi yeni bir binamızın olmayışı. Bu gerçekten üzücü bir durum. Belediye başkanlarımız ile görüşüp odamıza uygun bir yer temin ettikten sonra yeni bir bina kazandıracağız. Yeni binamızda seminer ve eğitim sistemine uygun bir merkez haline getireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum