İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük başkanlığında, müdürlüğümüz yöneticileri ve 31 ilçe milli eğitim müdürünün katılımıyla 24 Haziran 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı

Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, bugün itibariyle okullarımızda öğretmenlerimize yönelik başlatılan mesleki gelişim seminerlerinde alınan tedbirlere uyulmasının önemini vurguladı. 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak uzaktan eğitim sürecinin en verimli şekilde geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Toplantıda ayrıca Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında yürütülen “Açık Sınıf” ve “Yeşil Alan” uygulamalarının yaygınlaştırılması; Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu kapsamındaki çalışmaların okulların açılacağı 21 Eylül 2020 tarihine kadar yerine getirilmesi; TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında görevlendirilen temizlik ve güvenlik görevlilerinin iş ve işlemleri ile ilçe müdürlükleri tarafından takip edilmesi gerek pek çok konu görüşüldü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.