İl Sağlık Müdürlüğünden Yokuş’un iddialarına yanıt

İyi Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş’un Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tıbbi malzemelerin kırılarak Milli Emlak’a hurda olarak verildiği iddialarına Konya İl Sağlık Müdürlüğünden cevap geldi. Cevapta, “Malzemeler yıllar içinde biriken ve ekonomik ömrünü tamamlayan malzemelerdir” denildi

İl Sağlık Müdürlüğünden Yokuş’un iddialarına yanıt

İyi Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, İl Başkanlığı binasında yaptığı basın toplantısında Eğitim Araştırma Hastanesiyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Yokuş iddiasında, 13 Mart tarihinde pandemi hastanesine dönüştürülen Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tıbbi malzemelerin kırılarak Milli Emlak’a hurda olarak verildiğini belirtti. Malzemelerin toplam değerinin 3 milyonun üzerinde olduğu iddiasında bulunan Yokuş, “Pandemi hastanesine dönüştürülen hastanenin malzemeleri kırılıp, sökülerek hurda haline getirildi. Yaklaşık 3 milyon lira değeri olan ve 8 kamyondan fazla acil servis malzemeleri Milli Emlak’a hurda olarak verildi.” dedi.  

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZ 

Milletvekili Yokuş’un açıklamalarının ardandan Konya İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili bilgilendirme açıklaması yaptı. Yazılı olarak yapılan açıklamada, “İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, basın toplantısı düzenleyerek birtakım iddiaları gündeme taşımıştır. Milletvekili Yokuş tarafından iddia edilen 'Kullanılabilir ve taşınması mümkün olan tıbbi cihazların hurda olarak Milli Emlak Müdürlüğüne verildiği' bilgisi tamamen asılsız olup kamuoyunu doğru bilgilendirme adına aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Milletvekili tarafından yayınlanan görüntülerde yer alan hurda malzemelerin tamamı 1460 yataklı ve 7 ayrı binası bulunan Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yıllar içinde biriken ve ekonomik ömrü tamamlanmış olan malzemelerden oluşmaktadır. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yazır Ek Hizmet Binasına 'Tüberküloz Derneği' tarafından yapım maliyeti tamamen dernek tarafından karşılanmak sureti ile 'Negatif Basınçlı Tüberküloz Ünitesi' yaptırılmıştır. Bu ünitenin yapılabilmesi için eski havalandırma borularının tamamı yenilenmiştir. İddia edilen havalandırma sisteminin borularının değiştirilmesi 'Negatif Basınçlı Tüberküloz Odaları'nın yapılabilmesi içindir. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devredilen eski Askeri Hastane binasında yer alan ve artık ekonomik ömrümü tamamlamış olan manuel hasta yatakları ve benzeri cihazlarda bu binada bulunan depomuza kaldırılmış ve Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir.” denildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.