'İhtiyaç doğmasa parti kurulmaz'

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcıları Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Kurucular Kurulu Üyeleri Selma Aliye Kavaf ve Burak Dalgın gündeme dair önemli açıklamalarda bulundular

'İhtiyaç doğmasa parti kurulmaz'

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcıları Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Kurucular Kurulu Üyesi Selma Aliye Kavaf ve Burak Dalgın, DEVA Partisi Konya İl Başkanlığında teşkilat mensupları ile bir araya geldiler.

ihtiyac-dogmasa-parti-kurulmaz.jpg

DEVA Partisi il binasında düzenlenen basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Deva Partisi İl Başkanı Seyit Karaca, “Elimizi taşın altına koymak ve ülkemizi yeniden siyasi atmosfere sokmamız gerekiyor. Bu tek başına kimsenin yapabileceği bir şey değil. Bu nedenle şikayet etmeyi bırakıp mücadele etmeye başlamalıyız, başlamalısınız” diye konuştu.

ihtiyac-dogmasa-parti-kurulmaz-001.jpg

Daha sonra söz alan Deva Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün sözlerine siyasi partilerin zor şartlar altında kurulduklarını kaydetti. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Ergün, “Türkiye şu an zor şartlarda olmasaydı bir siyasi parti kurulma ihtiyacı doğmazdı ve 81 vilayette hızlı bir şekilde teşkilatlanmak mümkün olmazdı. 

ihtiyac-dogmasa-parti-kurulmaz-002.jpg

Toplumda yeni bir siyasi çıkışa, yeni bir harekete, kapsamlı bir ihtiyacın olduğunun mesajını yoğun kitleler tarafından aldık. İnsanlar, herkesin bir partisi var bizimde partimiz olsun düşüncesiyle parti kurmazlar.  Yoğun ihtiyaçların var olduğu ortamlarda siyasi partiler kurulur. Uzunca bir zamandır siyaset bunları üretmiyor” ifadelerine yer verdi. Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin ve Burak Dalgın da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yasama, yürütme ve yargının tek bir elde toplandığını vurgulayarak, hak ve özgürlüklerin insafa bırakıldığını söyledi. - Ferit Hepokur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.