Esnafın Sorunlarına çözüm arandı

Vergi haftası nedeniyle, vergi dairesinin güler yüzünü ve esnafa desteğini ön plana çıkarmak amacı ile, Konya Mevlana Vergi Dairesi Müdürü. Mehmet Say, Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt, Torna Kaynak ve Oto Tamirciler Odası Başkanı Emin Baranok ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkan Vekili Mehmet Şişik ile birlikte esnaf gezilerinde bulundular.

Esnafın Sorunlarına çözüm arandı

ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYORUZ

Ziyaretler esnasında görüşlerini bildiren Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt: “Bu gezide amacımız esnafımızın sıkıntılarını bir nebzede olsa dile getirmeye birebir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Esnaf ve sanatkarların vergideki payının büyük oranda olması. Küçük ve orta ölçekli esnafın mali sıkıntılarının devamlılığı, Esnafın yükünün hafifletilmesi, Kesilen ve kesilemeyen irsaliye fatura ve gelirlerin ayrıştırılma konusunda esnafın sıkı vergiye Tabii olmasının hem esnafı hem devlete giren vergide düşüş oluşturacağı konularını Maliye yetkilileri ile esnafımızı gezerek çözüm üretilmesi konularını görüştük” dedi.

MÜCADELENİN DEVAMLILIĞI ÖNEMLİ

Esnafın en büyük sıkıntılarından birinin ise Muhasebecilerin ücreti olduğuna değinen Kurt sözlerini şöyle sürdürdü; “Esnafların 1. Sınıf vergiye geçmemek için düşük faturalar kesmesi, Vergiden fazla muhasebecilerin aldıkları faiş ücretlerle esnafın belinin bükülmesi

Ödenen vergi katmanına göre muhasebecilerin aldıkları ücretlerin artması, Katma payının pek çok alanda aşağı çekilerek esnaf ve müşteri ilişkilerinin iyileştirilmesi ve vergi dairelerinin esnafı öldürmek için değil yaşatmak için mücadele vermesi ve bu mücadelenin devamlılığı çok önemli.”

Başkan Mehmet Yüksel Kurt sözlerini şöyle tamamladı: “Esnafın iç ve dış sorunlarını birebir sahada dinleyip gerekleri mecralara iletilmesi için verdiğimiz uğraşın kayda değer bir şekilde  gerçekleşmesinden ve esnafımız adına her alanda elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.