Esnafımızı kucaklamaya ve hizmetkârı olmaya talibiz

Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkan Adayı Ahmet Pamuk; “ Lokantacı esnafımızın karşılaştıkları sıkıntılarını, problemlerini çözmek ve esnafımızı kucaklamaya ve hizmetkârı olmaya talibiz” dedi.

Esnafımızı kucaklamaya ve hizmetkârı olmaya talibiz

Mevlana Palace’da basın mensuplarıyla ilk önce kahvaltı yapan ve ardından basın toplantısı gerçekleştiren Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkan Adayı Ahmet Pamuk ve yönetim kurulu üyeleri hedefleri açıkladılar.

Başkan Adayı Pamuk, yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “ Yaklaşık 40 yıldır meslek içerisinde biri olarak “ Birlikte Konyayız” sloganıyla lokantacı esnafımızın hizmetkarı olmaya talibiz anlayışla Lokantacılar Odasının 17 Ocak 2018 tarihinde yapacağı seçimlerde oda başkanlığına adayız. Şimdi sizlerin karşısına yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çıktık.

Lokantacı, Etli ekmekçi, Cafe, Resturant gibi işletme sahiplerimizin ve bu sektörde çalışan tüm meslektaşlarımızın çözüm bekleyen sorunlarının olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu sebepten dolayı yeni bir yüz, yeni bir ekip, genç, dinamik ve sorunların çözümü için canla başla koşabilecek özelliklere sahip arkadaşlarım ile hizmete talip olduk.

Lokantacılık ve etli ekmek sektöründe kullanılan ve genelde ana madde olan et ve un fiyatlarının yüksekliği işletmecilerimizi zor duruma sokmaktadır. Bu sorunun çözümü için şimdiden kollarımızı sıvadık. Tüm Türkiye’de tanınan ve Konya’da şu anda önemli bir konumda olan et ve et ürünleri imal eden firmamızla prensip olarak anlaştık. Meslektaşlarımızın bu sorunun hem fiyat, hem de kaliteli olarak çözeceğiz.

Konya mutfağının tanımını hem ilimizde hemde tüm ülke genelinde yapacağımız etkinliklerle tanıtma imkânı bulacağız. Mesleği eğitimler organize edeceğiz. Esnafımızın hizmet kalitesinin artırılması ve kurumlaştırılması konusunda gereken çalışmaları yapacağız.

Bunun yanı sıra, üyelerimizin sorunlarının tespiti için yine üyelerimiz ile birlikte oluşturacağımız komisyonların çalışmaları ile sorunları belirleyip, bu sorunların çözümü için ilgili kurumlarla görüşüp takipçisi olacağız.

Biz “Birlikte Konya’yız” sloganıyla çıktığımız bu yolda “Lokantacı esnafımızın hizmetkârı olmaya talibiz” anlayışıyla göreve talibiz. 17 Ocak’ta yapılacak olan Konya Lokantacılar Odası seçimlerine tüm esnaflarımızı davet ederken, seçimde aday olan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz. Bu seçimde kaybeden değil, kazanan bir Konya Lokantacılar Esnaf odası olacaktır.”dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler