Ekici: “Konya’da ikinci sıradayız”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, “Sahada partimize ve genel başkanımıza artan teveccühü somut olarak görüyoruz. Saha araştırmaları ve anketlere göre Konya’da ikinci sıradayız. Hedefimiz yüzde 50” dedi

Ekici: “Konya’da ikinci sıradayız”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı’nın açılışının birinci yılı dolayısıyla partinin il başkanlığı toplantı salonunda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları katıldı. Düzenlenen programda Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici yerel ve ulusal gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yapılan saha araştırmalarına göre Gelecek Partisi’nin Konya’da ikinci sırada olduğunu ifade eden Başkan Hasan Ekici, “Saha gözlemlerimize ve yapılan anketlerde yer alan verilere göre şu anda Konya’da Gelecek Partisi ikinci sırada. Oy oranımız şu an yüzde 20’lerde görünüyor ama bizim hedefimiz yüzde 50. Gelecek Partisi olarak vagon değil lokomotif olacağız. Partimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin güçler ayrılığı prensibini zedelediğinden dolayı güçlendirilmiş parlamenter sistem modelini benimsiyor. Muhalefet partileri içerisinde ilk somut çalışmayı yapan parti biz olduk. Mahalle mahalle gezeceğiz, gençlere yönelik özel çalışmalarımız olacak” şeklinde konuştu.

ekici-konyada-ikinci-siradayiz.jpeg

“SEÇİMLERE HAZIR OLACAĞIZ”

Gelecek Partisi’nin Konya’daki teşkilatlanma sürecine ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Ekici, “Sıfırdan bir teşkilat kurmak kolay değildi. Daha önce bir kurumsal hafızamız, bir arşivimiz ya da insan kaynakları noktasında destek aldığımız bir kaynağımız yoktu. Fakat sayın genel başkanımıza, Konya’nın evladına inanan cesur yürekler Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Konya’da da vardı. Bu arkadaşlarımızla yönetimimizi oluşturduk. Teşkilatlanma süreçlerimizi tamamlıyoruz. Birçok arkadaşımız ilk defa siyasete giriyor. Partimizin kapsayıcılık ilkesi çerçevesinde farklı görüş ve ideolojilerden Gelecek Partisi’nin programına inanan arkadaşlarımızla yola çıktık. 16 Ağustos’ta il kongremizi yaptık. 14 ilçemizin hızlı bir şekilde kongrelerini tamamladıktan sonra il kongremizi gerçekleştirdik. Daha sonra kalan ilçelerimizin atamalarını tamamladık. Şu anda 18 ilçemizin kongresini tamamladık. Mart ayı içerisinde 8 ilçemizin daha kongresini tamamlıyoruz. Kalan 5 ilçemizin kongresini de Nisan ayı içerisinde tamamlayarak 31 ilçemizde teşkilatlanmamızı tamamlamış oluyoruz ve bir sonraki aşamada da sandık yönetim kurullarının oluşturulmasına başlıyoruz. Olası ilk seçimlerde teşkilatlarımızla sandık yönetim kurullarımızla hazır olacağız” diye konuştu.

“PARTİMİZE OLAN TEVECCÜHÜ SOMUT OLARAK GÖRÜYORUZ”

Gelecek Partisi’ne Konya’da desteğin her geçen gün arttığını söyleyen Ekici, “En son 28-29 Ocak’ta genel başkanımızın katılımıyla Beyşehir, Seydişehir, Yalıhüyük ve Çumra ilçelerimizin açılışlarını yaptık. Yine sayın genel başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla 18-19 Mart’ta Akşehir kongremizi gerçekleştireceğiz. Tuzlukçu ve Doğanhisar ilçelerimizin açılışlarını yapacağız. Ertesi gün de Sarayönü, Ilgın ve Hüyük ilçelerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Bu süreçlerde arkadaşlarım ve ben sahadaydık sürekli ilçeleri gezdik ve ilçelerde sürekli partimize ve genel başkanımıza artan bir teveccühü somut olarak görüyoruz. Bu bizi heyecanlandırıyor, umutlandırıyor, mutlu ediyor” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.