Diltaş Eğitim Kurumları gurur tablosunu açıkladı

Diltaş Eğitim Kurumları’nın hem LGS hem YKS 2021 derece yapan öğrencilerini açıklayan Diltaş Eğitim Kurumları Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci, pandemi sürecinde üst düzey performans sergileyen öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Diltaş Eğitim Kurumları gurur tablosunu açıkladı

Diltaş Eğitim Kurumları’nın YKS ve LGS’de dereceye giren öğrencilerini açıklamak için basın toplantısı düzenlendi. Programda konuşan Genel Müdürü İsmail Safa Ketenci, tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerine pandemi sürecinde pes etmedikleri için teşekkür etti.

diltas-egitim-kurumlari-gurur-tablosunu-acikladi.jpg

Ketenci, “Bildiğiniz gibi liselere geçişte henüz 4 yıldır uygulanan, çiçeği burnunda bir sınav sistemi var. LGS özellikle Türkçe, matematik ve fen bilimleri derslerinde her geçen yıl daha da zorlaşan bir sınav haline geldi. Bakanlığımız ise herhangi bir derece belirtmeden LGS sonuçlarını yüzdelik dilim ve puan esasına göre açıklıyor. Bu doğrultuda LGS 2021’de Diltaş’tan; Türkiye’de yüzde 0,01’lik dilimde 1, yüzde 0,11’lik dilimde 7, yüzde 0,20’lik dilimde 12, yüzde 0,40’lık dilimde 21, yüzde 0,58’lik dilimde 26 ve yüzde 1’lik dilimde 38 öğrencimiz yer aldı. LGS 2021’de; 3 öğrencimiz Galatasaray Lisesi, 4 öğrencimiz İstanbul Erkek Lisesi, 26 öğrencimiz ise Meram Fen Lisesini kazanacak puan elde etti. Aslında 81 ilden öğrenci alan Meram Fen’in bir sınıfını Diltaşlılar oluşturabilirdi. Ama bir kısmı 15 öğrencimiz lise eğitimleri için Diltaş Anadolu Liseleri’ni tercih etti” dedi.

diltas-egitim-kurumlari-gurur-tablosunu-acikladi-001.jpg

“HER 2 DİLTAŞLIDAN 1’İ DOKTOR ADAYIDIR”

YKS 2021 derecelerini de açıklayan Ketenci, “Bu yıl YKS 2021’de Diltaş’tan; Türkiye ilk 500’de 7, Türkiye ilk binde 11, Türkiye ilk 2 binde 19, Türkiye ilk 5 binde 29 ve Türkiye ilk 10 binde 44 öğrencimiz yer aldı. Diltaş’ın yıllardır övündüğü, her öğrencisinde bireysel olarak en iyi neticeyi hedeflediğinin en güçlü kanıtı ise bu sayılardadır: Sayısal öğrencilerimizden 62’si tıp fakültelerini kazanacak puan elde etmiştir. Yani her 2 Diltaşlı’dan 1’i doktor adayıdır! Kahraman sağlık çalışanlarımıza selam olsun!  Yine sayısal öğrencilerimizden 115’i mühendislik fakültelerini kazanacak puan elde etmiştir. Yani her 4 Diltaşlı’dan 3’ü aynı zamanda mühendis adayıdır! Ülkemizin üreten beyinlerine; ASELSAN’ın, HAVELSAN’ın, TÜBİTAK’ın, TAİ’nin mühendislerine selam olsun! Eşit ağırlık öğrencilerimizden 9’u, yani her 3 eşit ağırlık öğrencimizden biri avukat, hâkim veya savcı adayıdır. Demokrasimizin ve adaletimizin güvencesi hukukçularımıza da Diltaş’tan Konya’dan selam olsun” diye konuştu. Ferit Hepokur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.