'Burası Türkiye Burada İş Var'

Yeni Meram Sanayi Sitesi Esnaflarına İstihdam Seferberliği anlatıldı

'Burası Türkiye Burada İş Var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla 2019 yılında başlatılan İstihdam Seferberliği devam ediyor. Amaç işsizliğin azaltılarak istihdamın artırılmasına katkı sağlamak için, daha fazla işvereni bilgilendirmek ve teşviklerden faydalanmalarını sağlamak.

Bu kapsamda Konya Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt ve üye işverenlerinin faaliyet gösterdiği Loras Mahallesi Yeni Meram Sanayi Sitesi Esnafları ile bir araya geldi.

İŞKUR’un da katkı sağladığı bilgilendirme toplantısında, işsizliğin azaltılarak istihdamın artırılmasına katkı sağlamak için, daha fazla işvereni bilgilendirmek ve teşviklerden faydalandırmak için İstihdam Seferberliği’ne destek verilmesi gerektiği belirtildi.

EN ÜST DÜZEYDE KATKI SAĞLAMALIYIZ

İŞKUR Konya İl Müdürü Emrah Keleş “Yaklaşık bir aydır sahadayız. Yeni teşvikleri anlatmak için işyerlerini ziyaret ediyoruz. Teşviklerle ilgili sosyal güvenlik kurumunun işleyişi ve kurumda karşılaştığınız zorlukların aşılması konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Teşviklerden bütün işverenlerimizi faydalanmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

İLGİ BİZİ MEMNUN EDİYOR

Konya Demir ve Emsali Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt ise İstihdam Seferberliği kapsamında yapılan çalışmaları tebrik ettiğini belirterek, “Konya olarak İstihdam Seferberliği’ne en üst düzeyde katkı sağlamalıyız. Bunun içinde oda olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Esnaflarımızın sıkıntılarını da bu vesile ile yakından takip etme fırsatı bularak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Diğer İllere nazaran Konyamızda İstihdam seferberliğine gösterilen alaka hepimizi memnun ediyor”  dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.