Hasan Kılca en başarılı 4. ilçe belediye başkanı oldu

Araştırma şirketi SONAR, Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları Başarı Oranları Araştırması gerçekleştirdi. Ankara, İstanbul ve İzmir hariç nüfusu en yüksek 4. sıradaki büyükşehirden 14. sıradaki büyükşehire kadar tüm ilçelerin belediye başkanları oranına ilişkin yapılan sıralamaya göre, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yüzde 65,8 ile 4. oldu

Hasan Kılca en başarılı 4. ilçe belediye başkanı oldu

Araştırma şirketi SONAR, Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları Başarı Oranları Araştırması yaptı. Yapılan araştırmanın amacına ilişkin SONAR tarafından yapılan açıklamada, “Araştırmanın ana amacı, nüfusu en yüksek 14 büyükşehir ilçe belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamaktır. Bu çalışmada, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kocaeli, Mersin, Diyarbakır, Hatay ve Manisa büyükşehir ilçe belediye başkanları kendi seçmenleri nezdinde sorgulanmıştır ve aldığı oran ile ilk 10’a giren belediye başkanları belirlenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

hasan-kilca-en-basarili-4-ilce-belediye-baskani-oldu-003.jpg

Araştırmanın yapısına dair yapılan bilgilendirmede ise, “Araştırma; 1 Eylül-15 Kasım 2021 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde gerçekleştirilmiştir. İlçelerde ortalama 500’er kişi ile telefonla (CATI) anket yapılmıştır. Bazı ilçelerde yüz yüze anket uygulanmıştır. Anketler, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişiler ile gerçekleştirilmiştir. Yaş ve cinsiyet kotaları da TÜİK’in önceden saptadığı veriler baz alınarak uygulanmıştır. Araştırmanın ilçeler bazındaki hata payı, yüzde 0,95 güvenlik sınırı içinde yüzde 3,2’dir” ifadelerine yer verildi.

hasan-kilca-en-basarili-4-ilce-belediye-baskani-oldu.jpg

BAŞKAN KILCA 4. SIRADA

Ankara, İstanbul ve İzmir hariç nüfusu en yüksek 4. sıradaki büyükşehirden 14. sıradaki büyükşehire kadar tüm ilçelerin belediye başkanları oranına ilişkin yapılan sıralamaya göre, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca yüzde 65,8 ile 4. oldu. Listenin ilk sırasında ise yüzde 71,4 ile Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yer alırken, Dutlulu’yu yüzde 68,6 ile İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, yüzde 67,3 ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar izledi.

hasan-kilca-en-basarili-4-ilce-belediye-baskani-oldu-001.jpg

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ”

İlçeyi yönetirken, ‘birlikte yönetim’ anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçede yaşayan vatandaşlarla sık sık görüşerek proje ve yatırımlara ilişkin görüşleri, önerileri dikkate aldıklarının altını çizdi. Şehrin en çok değer kazanan ilçesinin Karatay olduğunu kaydeden Karatay Belediye Başkanı Kılca, “Gerçekleştirdiğimiz mahalle ziyaretlerinde hemşehrilerimiz ile birebir görüşüyoruz. Görüşmeye de devam edeceğiz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Karataylıların talepleri üzerine en küçük sorunlarını bile kısa zamanda çözüme kavuşturmak için ilgili birimi harekete geçiriyoruz. Karatay, Konya’nın en çok değer kazanan ilçesi. Aynı gelişim ve değer artışının devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Mahallelerimizin alt ve üst yapısından, üreticisine kadar her kesime dönük çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemize önemli yatırımları kazandırdık ama en önemlisi bu yatırımları kazandırırken birlikte yönetim ve ‘Gönülden Karatay’ anlayışımızdan ödün vermedik. Hemşehrilerimizle, muhtarlarımızla istişareyi ve bütünleşmeyi her fırsatta sürdürüyoruz. Hemşehrilerimizin desteğiyle Karatay’ımızı geliştirmenin ve güzelleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim en büyük gücümüz birliğimiz. Her zaman söylediğimiz gibi bizler daha kolay ulaşılabilir bir belediye olmak için sahada tüm kadromuzla varlığımızı vatandaşlarımıza hissettirmeyi amaçlıyoruz. Ortaya koyduğumuz her eserle insanımızın gönüllerine dokunmak için çalışıyoruz. Vatandaşımızın bize gösterdiği istikamette koşmaya, çalışmaya ve ilçemizi geliştirmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

hasan-kilca-en-basarili-4-ilce-belediye-baskani-oldu-002.jpg

“BAZI BÜYÜKŞEHİRLERDEN DAHA ÇOK İŞ YAPTIK”

“Göreve geldiğimiz günden bu yana belediyecilik hizmetleri kapsamında sürdürülebilir ve yenilikçi çalışmalar uygulamaya koyuyoruz” diyen Başkan Kılca, “Karatay Belediyesi olarak ilçenin tamamında hizmetler kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Karatay Belediyesi olarak bugüne kadar gerek fiziki ve altyapı alanında olsun gerekse sosyal ve kültürel belediyecilik alanında olsun oldukça başarılı ve verimli işlere imza attık. Bundan sonra da bu motivasyon, sorumluluk ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Mali disiplinden hiçbir zaman taviz vermedik ve bu süre zarfından ilçemiz için pek çok önemli yatırıma imza attık. Hatta bazı büyükşehirlerden bile fazla iş yaptık. Karatay’ımızı nokta nokta ele alıyoruz ve şu ana kadar da girmediğimiz sokak, cadde mahalle veya sanayi kalmadı. Bu zamana kadar ortaya konan gayretin üzerine bir kat daha ekleyerek yolumuza devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

Muhabir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.