Başkan Toru, ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretlerinde

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Konya’da göreve yeni başlayan bürokratlara ve seçilen oda başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Meram Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca, Türk Kızılay Derneği Konya Şube Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız’ı ziyaret eden Başkan Toru, yeni isimlere görevlerinde başarılar diledi.

Başkan Toru, ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretlerinde

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, son dönemde gerçekleşen değişimler sonucu göreve gelen bürokratları ve seçimle iş başına gelen STK Başkanlarını makamlarında ziyaret ederek ‘Hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. Başkan Fatma Toru’nun bu ziyaretler çerçevesinde ilk durağı Türk Kızılay Derneği Konya Şube Başkanlığına gelen Hüzeyin Üzülmez oldu.

“KIZILAY GİBİ BİR KOCA ÇINAR, YEPYENİ BİR ŞEVK VE HEYECAN KAZANDI”

Dernek binasında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Toru, Üzülmez’e yeni görevinde başarılar diledi.  Kızılay’ın 1.5 asrı geçen yaşıyla koca bir çınar ve Türkiye’nin en değerli kurumlarından biri olduğunu hatırlatan Başkan Toru, böylesine değerli bir kurumun başına Hüseyin Üzülmez gibi bir ismin geçmiş olmasının kurum ve şehir adına büyük bir kazanç olduğunun altını çizdi. Üzülmez’in, Kızılay’ın başarı çıtasını çok daha yukarılara taşıyacağından emin olduğunu kaydeden Toru, bu yolda kendilerinin de her türlü yardım ve desteğe hazır olduklarını belirtti.

“KONYA MİLLİ EĞİTİMİ, KONYA’NIN YETİŞTİRDİĞİ BİR İSME EMANET” 

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun ziyaretlerinde ikinci adresi ise Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Seyit Ali Büyük oldu. Büyük’e yeni görevinde başarılar dileyen Başkan Toru, “Bu toprakların yetiştirdiği başarılı bir ismin Konya’ya kazandırılmış olmasından dolayı büyük mutluluk duyduk. Eğitim mücadelesi, milletimizin en önemli ve en başta gelen milli davalarından biridir. Dünyaya yön veren, değerlerinden kopmadan gelişmeyi başarabilmiş, ekonomi ve teknolojide söz sahibi bir Türkiye ancak eğitimde yakalayacağımız başarı ile mümkün. Eğitimde başarı da ancak Seyit Ali Büyük gibi başarılı bürokratların ve onların yol arkadaşlarının başarısı ile yakalanacaktır. Bu vesile ile kendisine başarılar diliyor, Meram Belediyesi olarak bugüne kadar eğitime her açıdan verdiğimiz desteğin artarak devam edeceğini belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“MURAT YAĞIZ İSMİNİN ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇ OLMASINI DİLİYORUM”

Başkan Fatma Toru bir sonraki ziyaretini ise Meram Ziraat Odası Başkanlığına seçilen Murat Yağız’a gerçekleştirdi. Yağız ile Meram için birlikte çalıştıklarını hatırlatan Başkan Fatma Toru, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çiftçilerimiz, gece gündüz demeden, kar kış, soğuk sıcak dinlemeden ekmek mücadelesini gerçekleştiriyorlar. Bu özverili çalışmaları nedeniyle herşeyin en güzelini hak eden çiftçilerimizin oda başkanlığına sorunlarıyla yakından ilgilenecek bir isim olan Murat Yağız gelmiş olması büyük mutluluk. Bizde Meram Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanında olduk. Son olarak gerçekleştirdiğimiz "Güneşin Işığı Kadının Emeği Meram Köyleri Melikşah Pazarı'nda Projesi" bu yöndeki çalışmalarımızın önemli örneklerinden biri oldu. Bu proje ile üretici ve tüketiciyi buluşturarak her ikisinin de yararına olacak bir çalışmaya imza attık. Meram, bundan sonrada her zaman çiftçimizin yanında olmaya devam edecektir”

“EĞİTİMDE ÇITAYI YÜKSELTMEK İÇİN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞACAĞIZ”

Başkan Fatma Toru, günün son ziyaretini ise Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mustafa Koca’ya gerçekleştirdi. Meram’ın eğitimde farkını her zaman ortaya koyduğunu belirten Başkan Toru, “Göreve geldiğimiz günden itibaren her an eğitim ve eğitim neferlerinin yanında olduk. Okullarımızın, hemen hemen her sorunlarında yanlarında olmaya ve onlara destek vermeye gayret gösterdik. Çocuklarımız Meram’da eğitim görmelerinin ayrıcalığını hissetsinler istedik. Meram Milli Eğitim’i Mustafa Koca ile taze bir heyecan kazandı. Onun şevki ve heyecanı ile bu destekler birleşince ortaya yeni başarılar çıkacağından şüphemiz yoktur. Koca’ya yeni görevinde başarılar diliyorum” temennisinde bulundu.    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.