Başkan Pekyatırmacı'dan Kadın Meclisi Müjdesi

Ak Parti Selçuklu İlçe Kadın Kolları'na seçim sürecinde verdikleri destek için teşekkür eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, yeni dönemde Selçuklu'da Kadın Meclisi kurulacağının müjdesini verdi.

Başkan Pekyatırmacı'dan Kadın Meclisi Müjdesi

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Ak Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı Kadın Kolları üyeleriyle bir araya geldi. Başkanı Pekyatırmacı, yerel seçim süreci boyunca yoğun faaliyet yürüten ilçe kadın kolları üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür  etti.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan'ın da yer aldığı programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'nın yanı sıra Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Ak Parti Selçuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Yılmaz ve ilçe teşkilatında görev alan kadınlar katıldı.  

“Selçuklu’da Kadın Meclisi oluşturacağız”

31 Mart Yerel Seçimleri’nde kazanılan başarıda kadın kolları teşkilatının büyük bir emeği ve katkısı olduğuna vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Yerel seçimlerde Konya’da elde edilen başarı Selçuklu’da elde edilen başarının bir göstergesi. Burada da sizlerin çok büyük emekleri var. Bütün seçim sürecinde hiç yorulmadan, bıkmadan,usanmadan kapı kapı dolaştınız. Bizim ulaşamadığımız, giremediğimiz yerlere sizler girdiniz ve neredeyse sıkmadık el bırakmadınız. Onun için sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burada bir dava için çalışıyoruz ve hiç kimse kendisi için koşturmuyor. Böyle bir davaya hizmet etmiş olmak ve gönül vermiş olmak büyük bir şans ve nimet. Çok şükrediyoruz ki bugün başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Allah ona hayırlı,uzun ömürler versin başımızdan eksik etmesin. Dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Etrafımız ateş çemberi ama ülkemizde çok şükür her imkana her özgürlüğe sahibiz ülkemize yaradanın lütfettiği çok büyük nimetler var. Bunları da kullanma imkanına sahibiz bu nimetlerin de kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bizim 31 Mart’ta elde ettiğimiz netice aslında bir son değil bir başlangıç. Bu sonuçlar üzerimize çok büyük bir yük yüklenmiş oldu.  Önümüzde inşallah 5 yıllık bir süreç var ve bu süre zarfında da elimizden geldiği kadar gayret ederek hem şehrimize hem ilçemize hem de ülkemize hizmet etmek için hep birlikte gecemizi, gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. Bizler sadece seçime endeksli çalışmıyoruz. Bizim çalışmamız, gayretimiz sürekli. O yüzden bundan sonraki süreçte de hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem gerçekleştireceğimiz işlerden bir tanesi de Kent Konseyi bünyesinde sizlerin de desteğiyle bir kadın meclisi oluşturmak. İnşallah burada ilçemize,  şehrimize hangi katkıları sunmamız gerekiyorsa bunları birlikte istişare edeceğiz" dedi. 

"Selçuklu'da uyum başarıyı getirdi"

 Ülkemizin ve şehrimizin önemli bir seçim sürecini geride bıraktığını  ifade eden Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer 2019;"Hem Konyamızda hem de Selçuklumuzda vatandaşımızın teveccühü ve tüm teşkilatlarımızın özverili çalışmaları ile güzel sonuçlar elde ettik. Seçim sürecinde her fırsatta bu seçimlerin sadece bir belediye seçimi olmadığını bir beka meselesi ve ülkemiz için çok büyük önemi olduğunu ifade ettik.  Yaşanan süreçlerde bunu hep birlikte görüyoruz. Ülke olarak zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Etrafımız ateş çemberi. Güneyimizde terör örgütleri bir ülke oluşturmaya çalışıyor, batı sürekli olarak bizi bölüp, parçalamak ve geride bırakmak için uğraşıyor. Dünya'nın pek çok yerinde Türkiye'yi aşağıya çekmek için dünyanın önde gelen güçleri çaba sarf ediyorlar. Ama bizler tarihimizin, inancımızın bize yüklediği sorumlulukla Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mücadele ediyoruz" dedi.

Selçuklu teşkilatının birlik ve beraberlik ruhuna da dikkat çeken Başkan Özer; "Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, Ana Kadememizle, Belediye Başkanımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle bir bütün olarak hareket edebilen uyumlu bir teşkilatız. İnşallah bu uyumu önümüzdeki süreçte de devam ettireceğiz. Önümüzde 4.5 sene seçimsiz bir süreç var. Ama bizler kenarda bekleyemeyecek, çalışacak ve gayret edeceğiz. Bu süreçte yapmış olduğumuz çalışmalardan ve vermiş olduğunuz desteklerden dolayı başta Kadın Kolları Başkanımız olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.