Başkan Pekyatırmacı Umut Evi Sakinlerini İftarda Yalnız Bırakmadı

Selçuklu Belediyesi tarafından, Umut Evi’nde iftar programı  düzenlendi.

Başkan Pekyatırmacı Umut Evi Sakinlerini İftarda Yalnız Bırakmadı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ile birlikte Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan ve kanser hastalarına umut olan Umut Evi sakinleri ile iftar yaptı. Umut Evi sakinleri bir araya gelen Başkan Pekyatırmacı ve Milletvekili Ahmet Sorgun, tedavi amacıyla Umut Evi’nde kalan hastalara şifa dileklerini ileterek moral verdi.

İftar programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’un yanı sıra Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Selçuklu yönetim kurulu üyeleri, Selçuklu Belediyesi Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan yardımcıları katıldı.

baskan-pekyatirmaci-umut-evi-sakinlerini-iftarda-yalniz-birakmadi.jpg

SELÇUKLU BELEDİYE BAŞKANI AHMET PEKYATIRMACI; “RAMAZAN AYINDA UMUT EVİ SAKİNLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK”

Belediye olarak toplu iftarlar yerine vatandaşların sofralarına misafir olduklarını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bu sene Selçuklu Belediyesi olarak ilk iftarımızı Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfımızda yapmıştık. Son toplu iftarımızı da burada Selçuklu Belediyemizin Umut Evi’nde ve burada kalan misafirlerimizle yapmayı umut ettik ama misafirlerimizle iftar yaparken onları yalnız bırakmayalım istedik ve o yüzden meclis üyelerimizi, yönetim kurulu üyelerimizi buraya davet ettik. Burada kalan misafirlerimiz için zor süreçler yaşanıyor olabilir. Hem burada tedavilerini oluyorlar hem de misafir olarak burada bulunuyorlar. Burada bulundukları sürece bizim misafirlerimiz olacaklar. Her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için biz burada gayret ediyoruz. Belediye personeli arkadaşlarımız yardımcı oluyorlar.  Ben de en ufak bir eksikleri olduğunda da bizlere ulaşmaları gerektiğini de buradan ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

AK PARTİ SELÇUKLU İLÇE BAŞKANI MUSTAFA HAKAN ÖZER; “HASTALARIN ALIKONULDUĞU GÜNLERDEN BU HİZMETLERİ VEREBİLEN ZAMANLARA GELDİK.”

AK Parti hükümetleri döneminde sağlık hizmetlerinin geliştiğini ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, şunları söyledi; “Bu akşam bu manzara görünce şunu demeden geçemiyoruz; yıllar önce hastane kapılarında ücretini ödeyemediği için alıkonulan insanlardan bugün hamdolsun bu hizmetleri üretebilen bir Türkiye haline geldik. Tabi burada zorluklarla hastalıklarla mücadele eden kardeşlerimiz var. Bu güzel günlerin hürmetine acil şifalar diliyorum. İnşallah o güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızı temenni ediyorum. Bu güzel hizmetlerinden dolayı da Selçuklu Belediyemize ve Başkanımıza da teşekkür ediyorum.”dedi.

baskan-pekyatirmaci-umut-evi-sakinlerini-iftarda-yalniz-birakmadi-001.jpg

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ AHMET SORGUN; “DEVLETİMİZİN, MİLLETİMİZİN KIYMETİNİ BİLMEMİZ LAZIM”

Pandemi döneminde kalabalık iftar sofralarının özlendiğini belirten AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Evveli rahmet on gün geçti, ortası mağfiret o da geçti artık orucun son beş gününe geldik. İnşallah hem dünyada hem de ahirette ebedi sıkıntıdan kurtuluş günlerimiz olur. Birlik ve beraberliğimizi asla bırakmayalım. Bu iftar sofralarını özleyen nice insanlar var. Ben orucun ilk günü iftarımı Rasulayn’da yaptık. Devletin olmamasının ne anlama geldiğini insan orada görüyor. Onun için devletimizin, ülkemizin, yöneticilerin kıymetini hakikaten bilmemiz lazım. Bugün dünyada en çok muhtaçlara yardım eden ülkeyiz. Şu anda Türkiye ve Konya’dan yüzlerce hayır sahibi Kızılay’ımız, AFAD’ımız ve diğer sivil toplum kuruluşlarımız dünyanın her yerinde mazlum coğrafyadalar. Bu hizmetleri sunan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Hem imkan veren Belediye Başkanlarımıza hem de burada hizmet eden kardeşlerimizden Allah razı olsun. Burada tedavi gören kardeşlerimize Allah şifalar versin inşallah.” ifadelerini kullandı.

Umut Evi sakinleri adına söz alan Ahmet Bayraktar da Beyşehir’de yaşadığını ve Selçuklu Belediyesi’nin bu hizmeti sayesinde her gün tedavi için ilçeye gidip gelme zorluğundan kurtulduğunu belirterek Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.