Başkan Kılca’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kılca adaletin tesisi, bireysel hak ve özgürlüklerin korunması ile vatandaşların devletle ilişkisinde güvenin devamlılığı bağlamında avukatların önemli görev yaptığına vurgu yaparak, "Mensubu olmaktan gurur duyduğum avukatların gününü tebrik ediyorum" dedi.

Başkan Kılca’dan 5 Nisan Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm avukatların gününü tebrik etti.

Avukatların hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde yaşanan sorunların giderilmesinde önemli bir görevi yerine getirdiğine vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, hukuk devletinin temel organlarından olan savunma hakkını yerine getiren avukatların bireyleri bilgilendirip, yönlendirerek söz konusu hakların korunmasında büyük pay sahibi olduklarını ifade etti.

Başkan Kılca mesajında şunları kaydetti:

“Avukat savunma mesleğini ifa eden, adaletin yanında yer almayı kendisine meslek edinen kişidir. Temel hak ve özgürlüklerimizin teminatı ve demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan, bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsuru konumundaki avukatlarımız, adaletin tecellisine katkıda bulunarak toplumsal barışın korunmasına ve devamında kutsal bir görev icra etmektedirler. Avukatlarımız ve onların meslek kuruluşları olan barolarımız da bireylerin hakları kadar, hukukun üstünlüğüne dayalı demokrasinin de her zaman savunucuları olmuşlardır. Avukatlık Kanunu’nda yargının kurucu unsuru olarak tespit edilen avukatlar, adaletin tesisi ve tecellisi hususunda önemini göz ardı edilemeyecek kadar büyük katkılar sunmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş meslektaşlarımı rahmetle yad ederken; 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, değerli meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.