Başkan Hasan Kılca’nın Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, okul ziyaretlerine devam ediyor. Karatay Belediyesi olarak eğitim yatırımları ve projelerine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Hasan Kılca; “İlçemizdeki eğitim kalitesine katkı sunmak ve çıtayı daha da yukarılara çıkarmak için çalışıyoruz. Bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Hasan Kılca’nın Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, okulları ziyaret etmeye yeniden başladı. Söz konusu ziyaretlerde Başkan Hasan Kılca, okul yönetimleri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya gelerek ilçedeki eğitim projeleri, yatırımları ile okulların taleplerini ele aldı.

Ziyaretlerde Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Şevik ve Osman Ciğer, Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürrahim Arslan, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu ile Karatay Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fehmi Adam, Hasan Kılca’ya ziyaretlerde eşlik etti.

baskan-hasan-kilcanin-okul-ziyaretleri-devam-ediyor.jpg

Söz konusu program kapsamında Karatay Karaaslan Atatürk İmam Hatip Ortaokulu, Karaaslan Atatürk Ortaokulu, Bozkırlılar Vakfı İmam Hatip Ortaokulu, Bozkırlılar Vakfı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yusuf Gül İlkokulu, Ayşe Hüseyin Özkan İlkokulu, Ayşe Hüseyin Özkan İmam Hatip Ortaokulu ve Ayşe Hüseyin Özkan Ortaokulu ziyaret edildi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak eğitime çok özel bir önem verdiklerini ifade etti

Başkan Hasan Kılca, “Göreve geldiğimiz günden itibaren okul ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Karatay Belediyesi olarak eğitimle ilgili üzerimize ne düşüyorsa fazlasını yerine getirmek için gayret ediyoruz. Bu kapsamda da son 3 yılda 101 yeni derslikten oluşan 6 eğitim tesisini ilçemize kazandırarak söz konusu tesislerimizi İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Yeni okullar, destekler, proje ve atölye çalışmaları gibi faaliyetlerimizle Karatay’ımızın eğitim kalitesine toplamda 156 milyon liralık katkıda bulunmuş olduk. Okul ihtiyacı olan diğer mahallerimiz ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Okullarımızın fiziki ihtiyaçlarının yanı sıra her türlü malzeme ve ekipman ihtiyacını da karşılıyoruz. Okullarımızda spor turnuvaları, kamplar ve Karatay Yaz Spor Okulları gibi çocuklarımızın sosyalleşmesine yönelik çalışmalar da yapıyoruz. İlçemizdeki bütün okullarımıza TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kitaplıkları kurduk. Kaynak kitap desteğimiz var. Yine kaydını oluşturan tüm ortaokul ve lise öğrencilerine TÜBİTAK Bilim Çocuk ile Bilim ve Teknik dergilerini ücretsiz bir şekilde ulaştırıyoruz. Dolayısıyla belediye olarak eğitimin, eğitimcinin ve öğrenci kardeşlerimizin her daim yanındayız. Bu anlayışla da hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı.

baskan-hasan-kilcanin-okul-ziyaretleri-devam-ediyor-001.jpg

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da öğrencilerle bir arada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek şunları aktardı: “Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca ile birlikte ilçemizdeki okullarımızı ziyaret ediyoruz. Ziyaretler sırasında öğretmenlerimizle istişareler yaparak onların okullarıyla ilgili istek ve taleplerini alıyoruz. Öğrencilerimizle hasbihal ederek gelecek planlamalarını konuşuyoruz. Karatay Belediyesi’nin eğitime yönelik projeleri de ilçemizin eğitim camiasına gerçekten çok büyük katkılar yapıyor. Bu vesileyle Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.