Başkan Hançerli Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Yöneticilerini Ağırladı

Karatay Belediye Başkanı Mehmet HHançerli Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof.Dr. Figen Güney, Başkan Yardımcısı Dr. Berna Erayman, Denetleme Kurulu Başkanı Ayhan Alp ve Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

Başkan Hançerli Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Yöneticilerini Ağırladı

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Hançerli, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve yapımı Karatay Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinin, hem Alzheimer hastaları hem de hasta yakınları için umut kaynağı olduğunu belirtti. Başkan Mehmet Hançerli, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğini vurguladı. Başkan Hançerli, Gündüz Yaşam Merkezinde, Alzheimer hastalarının rehabilitasyonlarının gerçekleştirildiğini ve hasta yakınlarına da eğitimlerle destek olunduğunu söyledi. Alzheimer hastaları evlerinden Karatay Belediyesi’nin tahsis ettiği servisle alındığını dile getiren Başkan Hançerli, “Hastaları evlerinden alarak Gündüz Yaşam Merkezi’ne götüren servis, rehabilitasyon sonrası tekrar evlerine bırakıyor. Bu sayede hem hastalar hem de hasta yakınları için ulaşım sorun olmaktan çıkıyor.” dedi. Başkan Hançerli Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen eğitici programlar, seminerler ve toplantılar ile hasta yakınlarının da Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirildiğini vurguladı. Başkan Hançerli Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof.Dr. Figen Güney’e ve Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Yönetim Kurulu’na çok teşekkür etti.

Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi Başkanı Prof.Dr. Figen Güney, Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezinde hastaların merkezde uzmanlar eşliğinde sabah egzersizleri, resim boyama, el işi gibi aktivitelerle rehabilite edildiğini belirtti. Prof. Dr. Figen Güney Karatay Belediyesi tarafından tahsis edilen servis aracı ile uzmanlar eşliğinde evlerinden alınan hastaların rehabilitasyon sonrasında tekrar servisle evlerine bırakıldığını söyledi. Prof. Dr. Figen Güney, Alzheimer hastalarının ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerini yükseltmek ve hastalığa dikkat çekmek için yapılan çalışmalardan dolayı başta Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler