Başkan Akkaya'dan belediye personeline herse

Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, personel arasındaki birlik ve beraberliği artırmak, daha verimli bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla belediyede çalışan tüm personele Akşehir'in geleneksel bir yemeği olan herse ikramında bulundu

Başkan Akkaya'dan belediye personeline herse

Etkinlikte konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekerek, “Birlik beraberliğimizi pekiştirmek, birbirimizi daha yakından ve iyi tanımak anlamında ben bu tür etkinlikleri önemsiyorum. Öncelikle 2018 yılının hayırlı uğurlu olmasını, ailelerimizle beraber sağlıcakla, huzurla ve başarıyla geçirebilmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bununla beraber hem Akşehir’imiz, hem ülkemiz, hem de gönül coğrafyamız için inşallah huzurlu bir yıl olur. İnşallah savaşların, zalimlerin zulümlerinin son bulduğu bir yıl olur. Özellikle birçok İslam ülkesinde çok büyük sancılar var, Doğu Türkistan’da hala yıllardır süren bu sancılar devam ediyor, inşallah bu yılda bunlar bitmiş olur diye temenni ediyoruz” diye konuştu.
Belediye personelinin halkla ilişkileri konusunda biraz daha dikkatli olmasını isteyen Başkan Akkaya “Halkımız bizim patronumuzdur. Nasıl ki bir ticarethane de müşteri velinimetimiz deniliyorsa bizimde patronumuz halkımızdır ve onlar velinimetimizdir. Onun için bu bilinçle onlara hizmette kusur etmemiz lazım” dedi.
Son çıkan KHK ile taşeron çalışanlarına kadro geldiğine değinen Başkan Akkaya “Cumhurbaşkanımızın taşeron arkadaşlarımıza bir hediyesi olan taşeron düzenlemesi başladı, hayırlı uğurlu olsun. Hakikatten büyük bir değişim ve büyük bir imkan. Bu işin asıl amacı aynı işi yapan insanlara farklı maaş ödenmesi ve bir haksızlık olmasıydı. Bu düzenleme ile bu sorun giderilmiş olacak. Bundan sonra artık sizler belediyenin şirketinde çalışacaksınız ve iş konununuz tamamen güvence altına alınmış olacak. Belediye şirketinde aynı belediye elemanı gibi devam edeceksiniz ve izin konunuz da yanmıyor, bu konuda artık güvence altına alınıyor. Diğer özel haklarla ilgili de bazı düzenlemeler var, onlarda ilerideki günlerde netleşecektir. Bu önemli düzenleme için Cumhurbaşkanımıza da sizler adına şükranlarımızı iletiyoruz” ifadelerini kullandı.
Herse yemeği ikramının ardından dua edildi. Yemek sonunda Başkan Akkaya tarafından tüm belediye personelinin ismine öze hazırlanan ve üzerinde Akşehir Belediyesi logosu bulunan kalemler belediye personeline hediye edildi. Bir düğün salonunda düzenlenen etkinliğe Başkan Akkaya'nın yanı sıra başkan yardımcıları, birim müdürleri, memurlar, işçiler ve taşeron işçiler katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.