Anadolu Etap çalışanlarından Konya Karapınar’da Kızılay’a ‘kök hücre ve kan bağışı’

Anadolu Etap, gönüllülük çalışmaları kapsamında bu kez Türk Kızılayı’na destek oldu. Anadolu Etap’ın Konya Karapınar çiftliğinde düzenlenen etkinlikte, çalışanlar Türk Kızılayı’na hem kan hem de kök hücre bağışında bulundu. Kızılay yetkililerinin kan bağışının önemine dair bilgilendirme yaptığı etkinlikte 49 çalışan gönüllü olarak bağış yaptı.

Anadolu Etap çalışanlarından Konya Karapınar’da  Kızılay’a ‘kök hücre ve kan bağışı’

Topluma sosyal fayda sağlama hedefi ile gönüllülük projelerine özel önem veren Anadolu Etap, Konya Karapınar’da bulunan çiftliğinde düzenlediği gönüllülük organizasyonunda çalışanlarıyla birlikte Türk Kızılayı’na destek oldu. 7 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Kızılay Kan Bağışı etkinliğinde Anadolu Etap çalışanları, Türk Kızılayı’na hem kan hem de donör bekleyen hastalar için kök hücre bağışında bulundu.

Kök hücre ve kan bağışı öncesinde Kızılay’dan yetkililer Anadolu Etap Konya Karapınar çiftliğine gelerek;  kimlerin kan ve kök hücre verebileceği, kan vermenin faydaları ve kan bağışının toplumsal önemi hakkında bilgilendirme yaptı. Etkinlikte, 49 çalışan gönüllü olarak kan ve kök hücre bağışında bulundu.

‘Kan bağışı davranış haline getirilmeli’

Çalışanlara, gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Tesis Sorumlusu Kıdemli Zi̇raat Mühendisi Tayfun Keles, “Türk Kızılayı’na destek olmak hepimizin görevi. Çalışanlarımız kan bağışının yanı sıra kök hücre bağışı da yaparak donör bekleyen hastalara umut oldu. Türk Kızılayı’na bağış yapmak konusunda farkındalık yaratmak ve vatandaşlarımızın kan bağışı konusunu davranış haline getirmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikle ihtiyaç sahibi hastalara destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Anadolu Etap hakkında

Türkiye’de tarımın ve tarıma dayalı endüstrinin gelişiminde öncü şirketlerden biri olan Anadolu Etap, sektördeki kaliteli meyve ve meyve suyu ihtiyacını karşılamak üzere; Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve dünyanın en büyük portakal suyu üreticilerinden Brezilyalı Cutrale Grubu’nun ortaklığı ile kurulmuştur. Bugün itibariyle 8 çiftliği, 3 meyve suyu fabrikası ve 1 meyve paketleme tesisi ile Türkiye’nin en büyük meyve yetiştiricisi ve meyve suyu üreticisi konumundadır.  30 bin dekar alanda kurulu 8 çiftliğinde duyarlı ve kontrollü tarım uygulamaları ile yetiştirdiği 5 milyon meyve ağacına sahiptir. Tüketicilerin hem çocukları hem de kendileri için doğallığından şüphe duymadan, güvenle tüketebilecekleri Türkiye’nin ilk sertifikalı meyve markası Doal’ı Aralık 2015 tarihinde piyasaya sunmuştur.  Amerika’dan Japonya’ya uzanan geniş bir coğrafyada müşterilerine kesintisiz hizmet veren Anadolu Etap, uluslararası geçerliliği olan Global G.A.P ve Türkiye’de geçerli olan İyi Tarım Uygulamaları sertifikalarına sahiptir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.