AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı; “ Sınıfta kaldığımız bir alan bulunmuyor”

Anadolu’da Bugün Gazetesi’ne, Konya ve Türkiye’nin ana gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “ AK Parti olarak pekiyi ile geçtiğimiz noktalar var birde orta ile geçtiğimiz noktalar var ancak yaptığımız çalışmalara bakacak olursak sınıfta kaldığımız bir alan yok” ifadesini kullandı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı;  “ Sınıfta kaldığımız  bir alan bulunmuyor”

Konya ve Türkiye’nin gündeminde yer alan sorunlar ve projeler hakkında Anadolu’da Bugün Gazetesi’ne konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Angı, son 15 yılda ulaşım, eğitim, ekonomi, siyaset ve sanayi noktasında Konya’da gelinen son gelişmeler hakkında genel bir değerlendirme yaptı. Özellikle Konya’nın en önemli gündem maddesi olarak yer alan metro projesine ilişkin çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Sanayi noktasında Konya adına umutlu gelişmeler olduğunu ifade eden Hasan Angı şehirde bulunan tesislerin gelişimi adına sanayicinin sınıf atlamasına fırsat verecek şekilde çaba gösterdiklerini işaret etti. 2001’den bu yana partisi adına Konya’ya hizmet etmek anlamında bir görev  üstlendiğini dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Görev üstlendiğimiz dönemden sonra yaklaşık 10 yıl Başkanlık dönemi yaşadık ve 2017 yılının sonuna doğru tekrar bayrağı devraldık. Şehrimizin geçmişten bugüne kadar pek çok alanda bekleyen hizmetler son 15 yıl içerisinde hayata geçirildi ve halen devam ediyor.” ifadelerini kullandı.  

“TRAFİKTE  DÜZENLEME İLE ULAŞIM PROBLEMLERİ AZALACAK”

Şehrin ulaşımında yaşanan sıkıntıları ele alan AK Parti İl Başkanı Hasan Angı; “ Ulaşım başlı başına artık çözülmesi gereken bir sorun haline geldi. Diğer taraftan trafiğe çıkan araç sayısının giderek artması özellikle sabah ve akşam saatlerinde bir yoğunluğa neden oluyor ve yollarımız bu trafiği yetmez hale geliyor. Kurallar çerçevesinde bir yerden bir yere gidiş 20 dakika ise bunun zamanında gerçekleşmesinin yöntemlerini bulmamız gerekiyor. Park ve otopark alanlarında kademe halinde araçların girebileceği noktalarda bir düzenleme yapabilirsek bu problemde daha azalacak. Bunun başında da ulaşım faaliyetleri kapsamında metro projesi akla geliyor. 2018 yılıyla beraber metro çalışmaları bir yapım sürecine girmiş olacak” diye konuştu.

YENİ HIZLI TREN HATLARI GÜNDEMDE

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı,  Konya’nın en önemli ulaşım ağlarından biri olan İstanbul hızlı tren ağının önümüzdeki yıl Pendik’ten Halkalı’ya kadar uzayacağını belirtti. Angı,“Hızlı tren ağı yurt dışı ayağı olarak da devam edecek. Proje kapsamında bir tarafı İzmir’e doğru gidecek bir tarafı Antalya’ya gidecek hızlı tren hattının proje aşaması devam ediyor. Afyon üzerinden Antalya’ya geçiş de başlayacak projeler arasında yer alıyor. Doğu ve güneydoğu bölgelerine gidecek hatların çalışmaları sürüyor. Yani örümcek ağı gibi örülecek demiryolları insanımıza yaz kış demeden güvenli ve konforlu yolculuğuna fırsat verecek. Yıllardan beri demiryolları zarar ettiği için bir TL’lik yatırım yapılmadığı bir kurum iken bugün hem konvansiyonel hatların yenilenmesi hem yeni hızlı tren hatları ile birlikte demiryolları gündemimizde yer alıyor. 2001 öncesine baktığımız zaman Mevlana Kültür Merkezi’nin inşa aşaması sırasında bu konu “Sema’yı pota altlarından kurtarın” başlığı altında basınımızın sürekli gündeminde yer alıyordu. 2 bin 500 kişilik bir salonun inşasını gerçekleştirmek 15 yıla mal olmuştu ancak bir kaç yılda artık 4-5 yılda salonlar yapar hale geldik” diye konuştu. 

“DOĞALGAZ  KONYA’NIN HER BÖLGESİNE YAYILDI”

Konya’da özellikle kış aylarında belirli sebeplerden dolayı yaşanan hava kirliliği problemi hakkında çözüm yolları için çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Angı; “Şehrimiz coğrafi konum anlamında düz bir ovanın içerisinde bulunduğu için şehrimizde kış aylarında hava kirliliği de gündeme geliyor. Geçmiş dönemlere bakacak olursak sebep olarak katı ve sıvı yakıtların sıkça kullanılması hava kirliliği için ana etkendi. Ancak doğalgaz artık Konya’nın her bölgesine yayıldı ve ulaşmayan çok az bir kısım kaldı. Hava sirkilasyonu yetmediği zamanlarda bu konunun çözümünde hem Belediye hem de Bakanlığa bağlı yetkililer şehirde hava kirliliğini azaltmaya yönelik çalışmalarda bulunuyor. Sanayi tesislerinin bulundukları yerlerden daha uzaklara götürülmesi bir ihtiyaç ve şehrin merkezinde kalmış 60-70 yıllık fabrikalarımız var. Bu tesislerin yeni bir planlamaya gitmesi lazım. Özellikle katı partikül olarak çevreye yayılan tesislerin hakim rüzgar yönünün dışındaki alanlara taşınması gerekli ki herkes rahatça kışında nefes alabilsin” dedi.

BAŞKAN ANGI’DAN YENİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Kendisine yöneltilen “AK Parti döneminde en az başarılı olduğunuz konu hangisi ?” sorusu üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, konuya ilişkin bilgi verdi. Angı; “ Sınıfı geçme notlarına baktığınız zaman zayıf ile pekiyi kolay ayrılır.  Pekiyi ile iyi ile ortayı ayırt etmek biraz daha güçtür. Pekiyi ile geçtiğimiz noktalar var birde orta ile geçtiğimiz noktalar var ancak yaptığımız çalışmalara bakacak olursak sınıfta kaldığımız bir alan yok.  Bu ülkenin geleceği adına eğitim en önemli ayaktır. İnsan yetiştirmek en önemli unsurdur. Fatih projesi ile sınıflara akıllı tahtalar getirdik. Türkiye’de öğretmenlik mesleği en öncelikli tercih edilen meslek olmalı ve bu konuda eksiğimiz ne dersek bunu söyleyebiliriz. Bugünün Türkiye’sini geleceğe taşıyacak gençler önemlidir bu alana biraz daha fazla yoğunlaşmalıyız. Fiziki işler en iyi bir şekilde yürütülüyor ama insan faktörüne baktığımız zaman burada zorluklarımız var. Eğitim önümüzdeki dönem çok daha öncelikli çalışma alanı olarak görülür ayrıca yeni bir yüksek öğrenim yapılanması içerisinde yeni üniversiteler Konya’ya kazandırılacak ve bu çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.  

“SANAYİ ADINA GELECEKTEN UMUTLUYUZ”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, PKK ve FETÖ ile mücadele konusunda Türkiye’de ki savunma sanayinin gelişimine dikkat çekti. Başkan Hasan Angı, “Uzun yıllar  boyunca  PKK’ya karşı mücadele ettik bu mesele bitti ama daha sonra da FETÖ belası bu milletin başına musallat oldu ve 15 Temmuz’la beraber milletimiz dik duruşu ile karşılığını gördü. Dolayısıyla Türkiye’nin güçlü bir ordu ve güvenlik teşkilatı ihtiyacı da her dönem devam ediyor. Onun için de milli unsurların ve savunma sanayinin millileştirilmesi önemli bir başlıktı bu konuda çok güzel projeler yürütülüyor ve el değmemiş alan bırakılmıyor. Sanayi tesislerimizin gelişmesi adına Konya sanayisinin sınıf atlamasına fırsat verecek şekilde örgütlerimiz çaba gösteriyor. Siyasi olarak ta bu konu hükümetimizin hem meclisimizin gündeminde yer alan bu başlıklarda adım adım hayata geçecek. Şehir adına da ülke adına da gelecekten çok daha umutluyuz. 2018 yılında bu tecrübelerin ışığında AK Parti çatısı altında faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Anadoludabugun:  Berat Bayındır – Gamze Erdoğan 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.