Ak Parti heyetinden UİGAD’a ziyaret

AK Parti heyeti Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek UİGAD’ın çalışmaları ve gündeme dair görüş alışverişinde bulundu.

Ak Parti heyetinden UİGAD’a ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Sedef, Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve İl Başkanı Mehmet Ali Elmacı’yı ziyaret ederek UİGAD’ın çalışmaları ve gündeme dair görüş alışverişinde bulundular.

İNTERNET YASASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın koronavirüs ile mücadele ettiğini ve dünyanın zor bir imtihan sürecinden geçtiğini hatırlatan AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, “Bu süreçte insanları doğru bilgilendirmek basınımızın en temel görevidir. Bu konuda sizlere teşekkür ediyoruz. Özellikle teknolojinin hızla geliştiği dönemde de artık internet haberciliği de kaçınılmaz hale gelmiştir. Hal böyleyken bu durumun da denetim altına alınması gerekirken son dönemde yaşananlar gösterdi ki; internet çağı bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Biz, hükümet olarak bu konudaki çalışmalarımızı hızla yapıyoruz. Devlet olarak da vatandaşın kişilik haklarına saldırının önüne geçmek adına kanunlar hazırlıyoruz. Sizler de STK’lar olarak bu sürece katkı sunuyor, projeler geliştiriyorsunuz. Bunlar bizi memnun ediyor” dedi. UİGAD’a başarılar dileyen Samancı, internet düzenlemesi konusunda da çalışmaların devam ettiğini belirterek “internet yasası konusunda en kısa sürede sonuca ulaşmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

BASIN ÖNEMLİ GÖREV ÜSTLENİYOR

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de, basının ülkede çok önemli bir görev üstlendiğini belirterek UİGAD’a başarılar diledi.

UİGAD’IN TASLAĞI HAZIR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden UİGAD İl Başkanı Mehmet Ali Elmacı ise, İnternet yasasının çıkarılması konusunda UİGAD olarak 22 maddelik taslak hazırladıklarını ifade ederek komisyonda görevli olan Gülay Samancı’dan destek istediklerini söyledi.

Ziyarette UİGAD Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Atalay da yer aldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.