Karaman'da kış hazırlıkları

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim başkanlığında, kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi amacıyla alınacak tedbirler ve İl Afet Risk Azaltma Planı (IRAP) değerlendirme toplantısı yapıldı.

Karaman'da kış hazırlıkları
Yayınlanma:

Karamanoğlu Mehmet Bey Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcısı Mustafa Karaca, ilçe kaymakamları, Belediye Başkan Vekili Eyüp Hüsamettin Aslan ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda, AFAD İl Müdürü Şerife Han tarafından kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzluklar ve alınması gereken tedbirler hakkında sunum yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Sarıibrahim, kış mevsiminin zorluklarının bilincinde olduklarını belirterek, "Kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için gerekli tedbirleri almak amacıyla bu toplantıyı düzenledik. İl Afet Risk Azaltma Planı (IRAP) kapsamında, genel hayatı olumsuz etkileyebilecek ve kurumlar arası koordinasyonun sağlanmasını gerektirebilecek konuları ele aldık. Bu kapsamda, yolların açık tutulması, elektrik ve su kesintileri yaşanmaması, acil yardım hizmetlerinin kesintisiz yürütülmesi gibi konularda gerekli tedbirlerin alınması için ilgili kurumlarımıza talimatlarımızı verdik." dedi.

Vali Sarıibrahim, vatandaşların da kış mevsimi hazırlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Vatandaşlarımızın, kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmalarını istiyoruz. Evlerinde ve iş yerlerinde gerekli tedbirleri almalarını, acil durum planlarını hazırlamalarını tavsiye ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.