Yunak Kaymakamı Kutlama Mesajı

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut Mirac Kandili Nediyle yazılı Kutlama mesajı yayımladı

Yunak Kaymakamı Kutlama Mesajı

Kaymakam Akbulut  :’’kandiller insanların ruh dünyasına anlam ve gönül dünyasına ışık Tutmaktadır’’

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut  mesajında:" ''Mübarek Üç Ayların içinde yer alan Miraç Kandili'nin, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize güç katacağına, komşuluk ve akrabalık ilişkilerimizi güçlendirmesini diliyorum.

Sevgili Peygamberimizin, Rabbimizin huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili'nin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat olduğuna inanıyorum. Feyiz ve bereketin coştuğu, hayırların kat kat arttığı, duaların geri çevrilmediği, mübarek gecelerden biri olan Miraç Kandili’ne hep birlikte erişmiş bulunmaktayız. Miraç, bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye erişmektir.  Miraç Kandili’ne hürmeten, kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, dargınları barıştırmak yapmamız gereken en önemli vazifelerden biri olmalıdır.

Bu gecede kendimiz, ailemiz, milletimiz ve tüm din kardeşlerimiz için dua etmeli, yetimleri ve kimsesiz çocukları gözetmeli, fakir ve yoksulların gönlünü hoş etmeliyiz. Annelerimizi babalarımızı ve büyüklerimizi unutmamalı hayır ve dualarla onların gönüllerini kazanmalıyız.  Bu duygu ve düşüncelerle,  Yunak  İlçe halkımızın, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik eder, birliğimize ve beraberliğimize vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.