Üniversiteli Gençler Şehrin Mobilyalarını Tasarladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, üniversite öğrencilerine yönelik “Sürdürülebilir Şehir Mobilyaları Hackathonu” düzenledi. Konya Bilim Merkezi’nde 3 gün süren hackathonda öğrenciler, şehir mobilyalarını iklim değişikliğine karşı mücadele edilebilir, çağın ihtiyaçlarına cevap verebilir olması amacına yönelik ürettikleri özgün fikirlerini tasarıma dönüştürdü.

Üniversiteli Gençler Şehrin Mobilyalarını Tasarladı

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi organizasyonuyla üniversite öğrencilerine yönelik “Sürdürülebilir Şehir Mobilyaları Hackathonu” gerçekleştirildi.

Konya Bilim Merkezi’nde 120 üniversite öğrencisinin 40 ekip halinde katıldığı hackathonda öğrenciler, şehir hayatının her alanında var olan şehir mobilyalarının; iklim değişikliğine karşı mücadele edilebilir, çağın ve şehrin insanlarının ihtiyaçlarına cevap verebilir olması amacına yönelik olarak ürettikleri özgün fikirlerini tasarımlara dönüştürdü.

3 gün süren hackhathon sonunda üniversiteli gençlerin oluşturduğu tasarımlar akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından senaryo, sürdürülebilirlik, özgünlük, kullanışlılık, inovatif olma, erişilebilirlik, üretilebilirlik, uygulanabilirlik, estetik, güvenlik, maliyet, depolama, pafta tasarımı ve sunum başlıklarında değerlendirilerek dereceye giren ekiplere para ödülü verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ali Cahit Tekin, program çıktılarının şehir adına önemli olduğunu belirterek, bu tarz etkinlikleri ilerleyen süreçte de hayata geçireceklerini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler