Tarım ve Ekonomi Yeniden Şahlanacak

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar ‘Milli Görüş belediyeciliği ile tarım ve ekonomi yeniden şahlanacak’’ dedi.

Tarım ve Ekonomi Yeniden Şahlanacak

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Hasan Hüseyin Uyar 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını Hüyük, Yalıhüyük ve Ahırlı ilçelerini ziyaret etti. Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar ‘’ Dünya’da faiz yüzde 1 Türkiye’de yüzde 25 olunca hep bankalar kazandı. Çiftçi, esnaf kaybetti. Çiftçimiz mazota, samana muhtaç hale getirildi. İpotek alınmayan tarla yok denecek kadar azaldı. Allah’ın izni ile 1 Nisan sabahı iş başına geldiğimiz zaman Tarımsal ürünler planlama ve pazarlama merkezini kuracağız. Bu sayede kalitesi ve verimi yüksek ürün yetiştirilmesi için yatırım yapacak ve elma, çilek, kiraz, üzüm gibi organik meyve yetiştiriciliğini destekleyeceğiz. Tarım ürünlerinin en yüksek fiyata satılmasını sağlayacağız. Bölgelere göre reçel, turşu tarhana gibi yöresel ürünlerin ekonomiye kazandırılmasına yardımcı olacağız. Kısaca söylememiz gerekirse Millî görüş belediyeciliği ile tarım ve hayvancılık şahlanacak’’ dedi.

Daha sonra Hüyük ilçesini ziyaret eden Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uyar esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Uyar ‘’ Konya sanayici ve iş adamları teşvik edilecek, ilçelerde yatırım yapılması sağlanacak. İlçelerimizde gübre ve yem fabrikaları kurulacak. Termal tesisler yeniden canlandırılacak. Hayvancılıkla uğraşan çiftçimize ucuz yem desteği verilecek. İlçelerimize et entegre tesisleri kuracağız. Bu hamleler ile hem Büyükşehirin kalabalık bir yapısı göç veren ilçelerimizde iş imkanları fazla olduğu için çalışmaya gelecek, ilçelerimiz yeniden canlanacak. Manen kalkınmış halkın belediye ile bütünleştiği bir belediyeyi yeniden kurmak için gece gündüz demeden çalışacağız’’ dedi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.