Protokolden Kadir Gecesi mesajları

Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımlayan Konya protokolü mağfiret dolu bu gecenin tüm insanlık için sağlık, huzur ve barış dolu günlere vesile olmasını diledi

Protokolden Kadir Gecesi mesajları

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: Hayırla geçirdiğimiz; başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’in son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Aziz milletimizin, değerli hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin tüm insanlık için sağlık, huzur ve barış dolu günlere vesile olmasını diliyorum.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: Bir ay boyunca oruçlarımızı tutarak, iftar sevinçlerini yaşayarak, teravih namazlarını kılarak Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmeye gayret ettik ve Çarşamba gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile bu ibadetlerimizi taçlandıracağız.  Hem İslam alemi olarak hem dünya olarak ciddi imtihanlardan geçiyoruz. Bu sebeple Kadir Gecemizin milletimiz, İslam Alemi için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne bir kez daha ulaşmanın sevinç ve huzurunu yaşıyoruz. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma gibi manevi güzelliklerin daha fazla yaşandığı bu gecenin tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Konyalı hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslam âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş: Bir taraftan, tüm manevi duyguların, birlik ve beraberlik duygusunun zirve yaptığı Ramazan-ı Şerif'in sonuna gelmenin burukluğunu üzerimizde hissederken diğer taraftan da Kadir Gecesi'ne ulaşmış ve Ramazan Bayramı’na yaklaşmış olmanın mutluluğunu, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz. Mübarek gecenin şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş: Mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi ile ilgili olarak yüce Rabbimiz ‘Şüphesiz, biz Kur’an-ı Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir’ buyurmuştur.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı: Rahmet, mağfiret, feyz ve bereket iklimi olan bir Ramazan Ayı’nın sonuna daha yaklaştığımız şu günlerde, yüce Allah’ın ‘Bin aydan daha hayırlı’ diye nitelendirdiği Kadir Gecesi’ne erişmenin huzurunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici mesajında: Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim´in indirilmeye başlandığı bu ayda bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne eriştik. Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı derin acıyı paylaşarak idrak edeceğimiz bu kutlu gecede, tüm İslam topraklarında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz başta olmak üzere İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni sağlam bir kardeşlik şuuruyla idrak etmelerini diliyorum.

BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin: Bizlere bir ikram olarak sunulan bu mübarek Kadir Gecesi'nde dualarımızdan insanlığın huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç ve iman vermesi için yakaralım. Yalnız kendi sevdiğimiz insanların değil, bütün insanların sevgiye layık olduğu şuuruyla sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardım dileyelim. Müslüman kardeşlerimizin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal: Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayının maneviyatı, mübarek Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının manevi anlamda en yoğun duygularla yaşandığı bu gecenin ülkemize, İslam alemine ve dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini arzu ediyorum.

Çumra Belediye Başkanı Av. Recep Candan: Mübarek Ramazan-ı Şerif'in sonuna yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İslam âleminin ve kıymetli hemşehrilerimizin Kadir Gecesi mübarek olsun. Bu kutsal gecenin getirdiği esenliğin, tüm yurdumuzu, aziz milletimizi ve bütün insanlığı kuşatmasını dilerken, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.

ASRİAD Konya Şube Başkanı Abdullah Karabağ: On bir ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden diliyor; tüm Konyalı hemşerilerimizin Kadir Gecesi’ni ve şimdiden Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler