Pekyatırmacı: Berat Gecesi rahmet ve berekete vesile olsun

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında; "Ramazan-ı Şerifin müjdecisi Berat Kandili’nin insanlığın af ve mağfiretine, rahmet ve berekete vesile olmasını diledi.

Pekyatırmacı: Berat Gecesi rahmet ve berekete vesile olsun

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında şu cümlelere yer verdi:

"Ramazan ayının rahmet iklimine adım adım yaklaşmanın, Berat Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır. Berat, kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeder. Bu maneviyat yüklü geceyi manevi iklimine uygun şekilde geçirmeli ve geçmişteki hatalarımız için bağışlanma dilemeliyiz. Ramazana çok az bir süre kala yaşadığımız Berat gecesi, yapılan iyiliklerin, yardımlaşma ve dayanışmanın karşılığını bulmasıdır. Üç ayların girmesiyle başlayan kurtuluşa yönelme çabası, bu gecede manevi duyguların zirveye erişmesi ile anlamlı hale gelir. Allah'ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı bu mübarek gece, günahların bağışlanması için bir fırsattır."

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni kutluyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan kurtulmasını diliyor; Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler