NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör Zorlu mesajında;

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

“Kadınlarımız, aile içerisindeki konumları ve rolleriyle aile ve toplum arasında güçlü bir köprü görevi görerek ülkelerin geleceklerine yön verirler. Kadınlarımızın toplumsal yaşamdaki emeği, bu açıdan son derece önemlidir. Toplumsal nizamın sağlanmasında ve ülkelerin sürdürülebilir kalkınmasında bir bütünün ayrılmaz parçası olan kadınlar yetiştirdikleri nesillerle güçlü yarınlara zemin hazırlarlar.

İslamiyet öncesi toplumda hak ettiği değeri göremeyen ve bu hakkı İslamiyet’le birlikte kazanan kadınlarımızın dinimizde de yeri ve önemi oldukça büyüktür. Bu durumu “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadis-i şerifi en güzel şekilde ifade etmektedir.

Sosyal ve ilmi hayatta tarih boyunca aktif rol alan kadınlarımızın, gelecekte de toplumsal hayatın her aşamasında her daim hak ettikleri değerle var olmaları temennisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyor, kendilerini saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.