Mazeret çıkarmak akıl işi değil’

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğal gaz hakkında olumsuz söylemlerde bulunanlar için, “Başarıları beğenmeyenlerin söylemlerinden başka odaklara hizmet ettikleri anlaşılıyor” dedi. Başkan Angı, Ekim ayına kadar sürecek olan ilçe kongrelerini de değerlendirerek, bazı ilçelerin başkanlarının değişeceğinin sinyalini verdi.

Mazeret çıkarmak akıl işi değil’

mazeret-cikarmak-akil-isi-degil.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz keşfedildiğini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Türkiye’de büyük bir heyecan meydana gelirken bazı çevrelerden ise doğal gaz rezervinin küçük olduğu gibi yorumlar  yapılmaya başlandı. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, özellikle muhalif çevreden doğal gaz keşfine gelen olumsuz söylemleri anlamanın mümkün olmadığını dile getirdi. Doğal gaz keşfinin siyaset üstü ve milli bir konu olduğuna değinen Başkan Angı, “Türkiye son yıllarda güçlü yürüyüşünü hızla sürdürmeye devam ediyor. Milli ve yerli projelerle hem teknolojide hem de üretimde dev adımlar atılmaya başlandı. Bunların en önemlileri de hiç kuşkusuz savunma sanayinde yapılan projeler  yer alıyor. Bu projelerle Türkiye artık dışa bağımlılıktan kurtularak, oyun kurucu duruma gelecek. Bunların yanında Akdeniz ve Karadeniz’de doğal gaz ve petrol arama çalışmalarını kendi gemilerimiz, kendi personelimizle yapmaya başladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin en büyük doğal gaz keşfinin Karadeniz’de 320 milyar metreküp olarak yapıldığını açıkladı. Bu müjdeli haber tüm Türkiye’de sevinçle karşılanırken, bazı çevreler ise bu keşfe dudak bükerek rezervi küçük buluyorlar, başarıdan saymıyorlar. Bu kadar gurur duyulacak bir durumdan mazeret çıkarmak akıl işi değil. Dış ülkelerin bu keşfi beğenmemesi ve eleştirmesini anlarız ancak içerdekilerin bunu beğenmemesini anlamak mümkün değil. Bu durum siyaset üstü bir olay. Herkesin ülkesine sahip çıkması ve yapılan güzel işlerin arkasında durması gerekirken, olumsuz açıklamaları yapanların sanki başka odaklara hizmet eder gibi davranışlarını görmek bizleri üzüyor. Bu söylemlerden başka odaklara hizmet ettikleri anlaşılıyor. Türkiye’nin başarısını vatandaşının beğenmemesi ancak böyle açıklanabilir.  Türkiye’de her gün elektriklerin kesildiği günlerden artık enerjimizi kendimiz üreten bir duruma geldik. Bu meselelerde siyaset yapılacak bir yön yoktur. Ülkesini seven herkesin bu durumlara sahip çıkması gerekiyor. Aksine açıklama yapmak, başarıları beğenmemek başka odaklara hizmet yaptıkları anlamına gelir” diye konuştu.

“BAZI İLÇELERDE YÖNETİM DEĞİŞECEK”

Mart ayında ülkemizde görülen Kovid-19 virüsü nedeniyle birçok program, toplantı ve kongreler ertelenirken Şubat ayında başlayan AK Parti Konya İl ve İlçe Kongreleri de erteleme kararı almıştı. AK Parti’de 7. Olağan Kongre Süreci kapsamında ilçe kongrelerinin yeniden başlamasının ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkan Hasan Angı, ilçe kongrelerinin Ekim ayına kadar son bulacağını dile getirdi. İlçe kongrelerinin tamamlanmasıyla birlikte 7. Olağan İl Kongresinin yapılacağını dile getiren Angı, yeni dönemin herkes için yeni heyecanlar getireceğini de söyledi. İlçe kongreleri hakkında açıklamada bulunan Angı, “Şubat ayında başlayan ilçe kongrelerimiz Kovid-19 salgını nedeniyle ileri tarihlere ertelenmişti. Yeni normal dönemde belli bir program çerçevesinde hafta sonları ilçe kongrelerimizi kaldığımız yerden yapmaya başladık. Yeni dönemde bazı ilçelerimizde değişiklikler olurken bazı ilçelerimizde büyük değişiklikler olmadan yola devam etme kararı alındı. Önümüzdeki dönemde Doğanhisar, Derbent ilçelerimizin kongreleri sürecek. 31 ilçemizin kongreleri Ekim ayı ortalarına kadar devam edecek. Kongreleri yapılacak bazı ilçelerimizdeki yönetim yenilenecek. Bazı ilçelerimizde başkanlar değişecek. Bu süreç içinde, yorulan veya yerini başkalarına bırakmak isteyen başkanlarımızın hizmet süreci dolmuş olacak. Koltuğu bırakan başkanlarımız tabi ki diğer alanlarda çalışmalarını sürdürecek. Partimiz yeni dönemde de çalışmalarını en güzel şekilde sürdürmeye devam edecek” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.