'Konya silah sistemleri ve silah üretiminde yeni bir üretim merkezi oluyor'

ASELSAN Silah Sistemleri Üretim tesisi ile Konya Sanayisinin bir eşiği daha atlayarak, savunma sanayi ekosistemini oluşturduğunu belirten AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, "Konya’mız silah sistemleri ve silah üretiminde yeni bir üretim, tedarik ve ihracat merkezi oluyor." dedi.

'Konya silah sistemleri ve silah üretiminde yeni bir üretim merkezi oluyor'

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, bugün temeli atılan uzaktan komutalı silah sistemleri ve silah üretimlerinin yapılacağı fabrika ile ilgili Konya'nın Savunma, Havacılık ve Uzay Endüstrisi Teknoloji ve Üretim Merkezlerinden birisi olduğunu belirtti ve hayırlı olmasını diledi.

Aselsan Silah Sistemleri Üretim tesisi ile Konya Sanayisinin bir eşiği daha atlayarak, savunma sanayi ekosistemini oluşturduğunu ifade eden Altunyaldız, "Konya’da yüksek teknoloji ürünü silah sistemleri üretilirken aynı zamanda bu sistemlerde kullanılacak silahlar da üretilecek. Böylece hem ülkemiz halen ithal etmek durumunda kaldığı bazı silahları yerli üreterek savunma sanayiindeki kendi kendine yeterlik oranını artırırken, Konya’mız silah sistemleri ve silah üretiminde yeni bir üretim, tedarik ve ihracat merkezi oluyor." dedi.

Ziya Altunyaldız şunları kaydetti;

"Oluşturduğu üretim, lojistik ve tedarik ekosistemi ve kümelenme özelliği ile yeni bir savunma, havacılık ve uzay endüstrileri teknoloji ve üretim merkezi olan Konya’mıza bu endüstrilerdeki tüm ulusal şirketlerimiz ve küresel iş ortaklıklarını yatırıma davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.