Karatay’da Aile-eğitimci Buluşmaları Devam Ediyor

Karatay Belediyesi, Karatay Kent Konseyi ve Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle organize edilen “Aile-Eğitimci Buluşmaları” devam ediyor. Büyük ilgi gören buluşmaların bu haftaki programına konuşmacı olarak katılan Uzman Özge Selçuk Bozkurt, “Çocuğu Hayata Hazırlamak” konusundaki bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

Karatay’da Aile-eğitimci Buluşmaları Devam Ediyor

Karatay Belediyesi, Karatay Kent Konseyi ve Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle organize edilen “Aile-Eğitimci Buluşmaları” devam ediyor.

aile-egitimci.jpg

Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaların bu haftaki konuğu Uzman Özge Selçuk Bozkurt’tu. Programa Karatay Belediyesi Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan, Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fazilet Koçyiğit ve Karatay Kent Konseyi yönetim kurulunun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

aile-egitimci-001.jpg

Çocuğu Hayata Hazırlamak” konu başlığıyla bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaşan Uzman Özge Selçuk Bozkurt, çocuğun hayata hazırlanması konusunda önerilerde bulundu.

Sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlayan Karatay Belediyesi’ne ve Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkür eden Özge Selçuk Bozkurt şunları söyledi; “Mükemmel çocuklar değil, her şeyden önce merhametli çocuklar yetiştirin. Ağaçları ezmeyen, çiçeklere zarar vermeyen ve sevgiyi hissetmeyi en önemlisi de bunu hissettirmeyi bilen çocuklar yetiştirin. Ebeveynlerin çocukları için yapabileceği en önemli şey belki de çocuklarının kendilerini tanımalarını sağlayarak, onların hedef belirleme, zaman yönetimi, takım oyunu, yaratıcılık gibi konularda gelişmelerini sağlamaktır. Bütün çocukların en temel gereksinimleri sevgi, dikkat ve özen gösterilmesidir.”

aile-egitimci-002.jpg

Öte yandan; Karatay Belediyesi, Karatay Kent Konseyi ve Karatay Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle organize edilen “Aile-Eğitimci Buluşmaları”nın son programı, Prof. Dr. Belma Tuğrul tarafından “Çocuğu Oyunlarla Güçlendiren Ebeveyn” başlığıyla gerçekleştirilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.