Suğla Tarım Arazilerinde İncelemerde Bulunuldu

Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Suğla arazilerinde incelemelerde bulunarak bölge halkı ile sohbet etti.

Suğla Tarım Arazilerinde İncelemerde Bulunuldu

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Konya DSİ 8. Bölge Müdürü Mehmet Ekinci, AK Parti Tarım Komisyonu üyeleri, DSİ Konya Bölge Müdürlüğü teknik personelleri ve Seydişehir Sulama Birliği Başkanı Osman Güzel, Suğla gölü etrafında bulunan tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Etyemez ve Başkan Tutal, Suğla tarım arazilerinde yaşanan taşkınların önlenmesi amacı ile DSİ Bölge Müdürü Ekinci ve teknik personelle Suğla tarım arazilerinde yapılması planlanan çalışmaları istişare etti.

Suğla arazilerinde yaşanan taşkınlar nedeniyle çiftçilerin çok büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, “Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez ve DSİ Konya Bölge Müdürümüz le birlikte Suğla bölgesinde incelemeler yaptık. Bölge Müdürümüz Mehmet Ekinci ile birlikte Suğla arazilerinde yaşanan taşkınları önlemek amacıyla hazırlanan projeler hakkında istişarelerde bulunduk.

Yaklaşık iki hafta önce İlçe Kaymakamız Deniz Pişkin ve DSİ Bölge Müdürümüz Mehmet Ekinci ile birlikte yaptığımız görüşmeler ve incelemeler neticesinde Susuz, Çatmakaya ve Gölyüzü mahallelerimizde bulunan, dağlardan akan kaynak suların bölgedeki arazilerimizde taşkınlara yol açmadan direk cazibeli sulama ile Suğla gölümüze aktarılması noktasında istişarelerde bulunmuştuk. Aynı zamanda Suğla gölüne aktarılan bu kaynak sularla Suğla gölü tarım arazileri ile bölgemizin sulanabilmesi ile ilgili de fikir alışverişi yapmıştık.

Bugün de Milletvekilimiz Halil Etyemez ile birlikte dağlardan akan suların düdenlere ulaşmadan tarım arazilerinin sulanmasında kullanılması için DSİ Bölge Müdürümüz ve ekibinin bu konuda yapmış olduğu çalışmaları ve projeleri yerinde inceleyerek, değerlendirdik.  Aynı zamanda su pompalarının devre dışı bırakılmasıyla enerji tasarrufunun sağlanması hususunda neler yapabileceği ve Suğla Gölü çevresinde bulunan tarım arazilerinin daha verimli nasıl kullanılabileceği noktasında istişarelerimizi gerçekleştirdik. Bu bölgemizde bulunan, sular altında kalan arazilerin tespiti ve zararların karşılanması konusunda da bilgi alışverişinde bulunduk.

Suğla Tarım arazilerinde yaşanan sorunların çözümü noktasında göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı AK Parti Konya Milletvekilimiz Halil Etyemez ve AK Parti Tarım Komisyonu üyelerimize, DSİ Bölge Müdürümüz Mehmet Ekinci ve teknik ekibine teşekkür ediyorum. Bölgemizde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan üreticilerimizin her zaman yanındayız, sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Zararlarının karşılanması ve gerekli desteğin sağlanması konusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Havaların ısınması ile birlikte tarlada çalışan bölge halkını da ziyaret eden Milletvekili Etyemez, Başkan Tutal ve  Bölge Müdürü Ekinci bölge halkının istek ve taleplerini de dinledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.