Erdoğan grup toplantısında o tweetleri gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İstanbul İl Başkanının attığı tweetleri göstererek CHP'ye tepki gösterdi.

Erdoğan grup toplantısında o tweetleri gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "CHPİstanbul İl Başkanının geçmişine baktığımızda bizim bir şey söylememize gerek kalmıyor" dedi. 

Türkiye'nin bir de ana muhalefet sorunu vardır. Dünyadaki ana muhalefet partileri, yönetime aday olduklarını bilerek proje üretir. Bizdeki ana muhalefet, yüzde 25'i çantada keklik bilerek marjinalleşiyor. İstanbul'a bir başkan seçmişler tam bir facia. Madem kongreden çık CHP'nin il başkanı, ona bir şey dediğimiz yok.

(Kaftancıoğlu'nun paylaşımları) Bu twitlerde neler yok ki? Her şey bir tarafa da, Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti ne hallere geldi, kimlere kaldı?''

Ey Kılıçdaroğlu, söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu! Kimle ortaksın ortada işte!''

konya haber

TWEETLERİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Biz bu partinin başındaki zatın hezeyanlarını, kimi zaman üzüntüyle kimi zaman yüzümüz kızararak takip ederken, şimdi İstanbul’a İl Başkanı seçmişler ki tam bir facia. Elbette demokrasiye saygımız vardır. Bu kişi madem ki kongre salonundan çıkmıştır öyleyse CHP’nin İl Başkanı'dır. Ona diyecek sözümüz yok. Ama bu İl Başkanı'nın geçmişine baktığımızda bizim bir şey söylememize gerek kalmıyor. Şöyle ekrana bir bakalım…

Bakınız çok ilginç. Bu tweetlerde neler yok ki? Polisimize taş atmaya varıncaya kadar, görüntülerden tutun, nasıl birisi? Her şey bir tarafa da Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti ne hallere geldi ya, kimlerin eline kaldı. 'Ermeni soykırımı' diyerek tarihimizi aşağılıyor. 'Devlet katil değil seri katil' diyerek güvenlik güçlerine saldırırken, hayatını kaybedenlerin suçunu devlete atıyor. Yüzünde maske, elinde taş güvenlik güçlerimize saldırırken çekilmiş eylemci resmi ona ait değilse bile, bu vandallığa sahip çıktığını gösteriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.