Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Özdağ’dan vatandaşlara Ankara’ya yürüyüş çağrısı

Zafer Partisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını 28 Ağustos'ta başlayacak İnebolu’dan Ankara’ya uzanan İstiklal Yolunda yürüyüş etkinliğiyle kutlayacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Özdağ’dan vatandaşlara Ankara’ya yürüyüş çağrısı
Yayınlanma:

ZAFER PARTİSİ LİDERİ ÜMİT ÖZDAĞ'DAN CUMHURİYETİN 100. YILINDA YÜRÜYÜŞ ÇAĞRISI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhuriyet'in 100. Yılı olan 29 Ekim'de 2023 için parti olarak bir yürüyüş planladıklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından videolu bir açıklama yapan Özdağ, 28 Ağustos'ta İnebolu'dan Ankara'ya yapacakları yürüyüşün önemini vurguladı.

''ADETA 100'NCÜ YIL HİÇ OLMAMIŞ GİBİ DAVRANAN BİR İKTİDAR VAR, MUHALEFETİN DE ÇOK BİR FARKI YOK''

Sosyal medya hesabında yaptığı videolu paylaşımda Özdağ şöyle konuştu:

''Cumhuriyetimizin 100'ncü yılına girdik. 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin 100'ncü yılı kutlamaları yapılacak. Bu sene 100'ncü yılı yaşıyoruz. Fakat 100'ncü yılla ilgili hiçbir kutlamanın yapılmadığını görüyoruz. Adeta 100'ncü yıl hiç olmamış gibi davranan bir iktidar var. Muhalefetin de çok bir farkı yok. Biz Zafer Partisi olarak 100'ncü yılın hakkıyla kutlanması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için birçok çalışma yaptık ve bundan sonra da yapacağız. Bir 100'ncü yıl logosu yaptık. 100'ncü yıl marşı besteledik. Şimdi 100'ncü yılı anmak için İnebolu’dan Ankara’ya 300 kilometrelik bir yolu yürümeye hazırlanıyoruz. İnebolu Gazi Mustafa Kemal'in 'gözüm Sakarya'da kulağım İnebolu'da' dediği yer."

"İNEBOLU'DAN ANKARA'YA YÜRÜYECEĞİZ"

"28 Ağustos'ta başlayacağız yürüyüşe çünkü 28 Ağustos, 1920'de İnebolu'ya ilk silahlar gemilerle gelmiş ve kağnılara yüklenerek Ankara'ya doğru yola çıkarılmıştır. Bu yolun adı 'İstiklal Yolu'. Bu yolu dedelerimiz, ninelerimiz kağnılarla cephene ve silahları taşıyarak ayaklarında çarık, yarı aç yarı tok kar yağdığı zaman bebeklerin üzerindeki örtüleri alıp top mermileri ıslanmasın diye top mermilerinin üzerine örterek yola devam etmişlerdir. Şimdi bizde aynı yoldan 103 sene sonra yola çıkarak Ankara'ya Anıtkabir'e doğru yürüyeceğiz. 100'ncü yıl şanla şerefle kutlanmayı hak ediyor. Biz Zafer Partisi olarak hangi partiye oy verirse versin Cumhuriyet'e inanan, bağlı olan, seven bütün yurttaşlarımızı bu yürüyüşe davet etmek istiyoruz. Tabi ki yol uzun, zor bunun tamamını fiziksel olarak da yürüyebilirsiniz bizlere birkaç saatte, bir günde, iki günde katılabilirsiniz. Sadece bayrağınızı, azığınızı ve uyku tulumunuzu alın gelin. Gelin Cumhuriyetimizin 100'ncü yılı için birlikte yürüyelim. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.