Belediye Başkanı Tutal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Seydişehir Belediye Başkan Mehmet Tutal 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Tutal'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tutal Mesajında; kadının bir anne, bir kardeş veya bir eş olduğunu hatırlatarak senede bir gün değil her gün değerlerinin bilinmesi gerektiğini kaydetti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebi ile yayınladığı mesaj şu şekilde.

Hayatımızın her aşamasında yanımızda olan ve aile kurumunun temel taşını oluşturan, analık görevini layıkıyla yerine getiren ve bu önemli görevden asla taviz vermeyen fedakâr insanlardır kadınlarımız.

Aile yapımızın şekillenmesinde kadınlarımızın ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz.  Toplumların büyümesi ve gelişmesi adına üstlendiği görevi en güzel şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olan kadınlarımız, gelecek nesillerin yetişmesinde ve ahlaklı toplumların oluşmasında temel oluşturmaktadır.

Yaşamımız boyunca bizlere güç veren, varlıklarıyla onurlandıran, geçmişten günümüze kadar gelen örf ve adetlerimizin yaşatılması için gösterdikleri özveriyle her türlü takdire şayan olan kadınlarımız, bugün olduğu gibi gelecekte de her zaman başımızın tacı olacaklardır.

Kadınların toplum içerisinde sahip olması gereken statülerinin, yarının aydınlık, emin ve kalkınmış Türkiye’sinde ihtiyaç duyulan noktaya gelebilmesi için toplum olarak da bizlerin hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Yaşamımızın, doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizi eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr analarımız, kadınlarımızdır.

Anne olmak, kardeş olmak, eş olmak o görevleri yerine getirmek gerçekten emek ister. Annelerin, elinin öpülmesi, eşlerinde el üstünde tutulması gerekiyor. Kadınlar mutlu olursa herkes mutlu olur. Kadın huzurlu ve mutlu olursa çocuklar mutlu olur, eşler mutlu olur. Dolayısı ile dünyanın huzur ve mutluluğu kadınların huzur ve mutluluğuna dayalıdır. Sizlerin huzurlu, mutlu olabilmeniz, daha güvende olabilmeniz için bizler elimizdeki bütün imkanları seferber etmeye hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nün başta Seydişehir 'li hanım kardeşlerimiz olmak üzere olmak üzere, ülkemizde ve tüm dünyada her türlü barışa ve huzura katkı sağlayan, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olan, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar” gününü kutluyorum. dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.