Başbakan'dan BM Üyelerini Tehdit Eden Trump'a Tepki: İşi Zıvanadan Çıkarmış

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Trump'ın BM Genel Kurulu'nda yapılacak olan oylama öncesi tehditkar sözlerine tepki gösterdi: ABD Başkanı işi zıvanadan çıkarmış görünüyor.

Başbakan'dan BM Üyelerini Tehdit Eden Trump'a Tepki: İşi Zıvanadan Çıkarmış

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Zirvesi'nde konuşuyor. Türkiye'yi 3 kat büyüttük diyen Yıldırım, "Milletimizden aldığımız güçle 15 yıldır çalışıyoruz. Üniversitelerimizin gelişmesine önem veriyoruz. Türkiye'nin güçlü devletler arasında yer almasını ancak gelişmiş üniversitelerle sağlayabiliriz." şeklinde konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda yapılacak olan oylama öncesi tehditkar sözlerine tepki gösterdi. Yıldırım, "ABDBaşkanı işi zıvanadan çıkarmış görünüyor. Her ülke egemendir, bağımsız karar verecek yetkinliğe sahiptir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları:

"KALİTEYİ ARTIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Lise mezunuyla üniversite kapasitesi birbirine eşitlenmiş durumda, bundan sonra da kaliteyi artırmak için elimizden geleni yapacağız. Demokrasi, vesayet unsurlarını elinde geçtiğimiz yıllarda oyuncak haline gelmişti, özgürlüklerin önünde engeller vardı. Hem Türkiye'nin problemlerini çözdük. Gerekli demokratik duruşu gösterdik aynı zamanda da milletin ihtiyacı olan yatırımları tamamlamaya gayret ettik. Yeni İstanbul Havalimanı ile birlikte dünyada havacılığın merkezi Türkiye olacak.

"BU,HİÇBİR ÜLKEDE GERÇEKLEŞMEYEN BİR ŞEY"

Üçüncü çeyrek büyümemiz dünyada bir rekor oldu, yüzde 11,1. Bu, hiçbir ülkede gerçekleşmeyen bir şey. Ülkemizde de son 6 yılda yakalanan en büyük büyüme oranı. Bu büyüme oranının tesadüfi olmadığını da ifade etmek isterim. Bazıları bunu da tabii sulandırmaya çalışıyorlar ama ne yaparsa yapsınlar, bu büyümenin arkasında güçlü bankacılık sistemi var, sağlıklı kamu maliyesi var, dinamik genç nüfus yapısı var, iş yapımına uygun birikim ve kültür var, mali teşvikler var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.