1 Mayıs mesajları

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü.

1 Mayıs mesajları

Birleşik Kamu-İş Konya İl Temsilcisi ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit: 1 Mayıs, bayram olmaya her zamankinden daha uzaktır. Yanlış ekonomi politikalarıyla,  hızla yoksullaşan ülkemizde orta sınıf kavramı yok olmuş ve fakir ile zengin arasındaki uçurum derinleşmiştir. Tüm emekçi sınıfı gibi, eğitim emekçileri olarak bizler de sırtımıza yüklenen bu derin yoksulluğun ağırlığı altında ezilmekteyiz. O yüzden bugün, bizler için bir bayramdan çok yaşadığımız cehennemi haykırmanın ve bize yaşatılan bu kabusa karşı sessiz kalmayacağımızı göstermenin günüdür.

Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdulkadir Tamak: 1 Mayıs tüm iş kollarında, hayat devam etsin diye her zorluğun üstesinden gelerek çalışanların, Dünyadaki zenginliği üretip de;  bu üretimden hakça pay alamayanların, üstelik güvencesiz, kuralsız ve sendikasız çalışmaya mahkûm edilenlerle birlikte, yaşamını emeğiyle sürdürenlerin hak arama ve mücadele günüdür. Dün olduğu gibi, bugünde yarında işçinin, çalışanın ve emekçi kesimin koruyucu şemsiyesi olmayı sürdüreceğiz.  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler