Mersin Anamur'da 5.811 m² arsa icradan satılık

Mersin Anamur'da 5.811 m² arsa icradan satılıktır

Mersin Anamur'da 5.811 m² arsa icradan satılık
Yayınlanma:

ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Bir borçtan dolayı aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup mahcuzun ayrıntılı görsellerine, artırmaya ilişkin şartlara ve ayrıntılı açıklamalara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2022/536 ESAS sayılı dosya numarası ile erişim sağlanabilir.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Mersin İli Anamur İlçesi Çarıklar / Efeler K. İninarkası Mevkii 101 Ada 815 Parsel Tarla. Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup, yüzlçümü 5.811,00 m² dir. Her iki hissedar 1/2 hisseye sahip olup, iki hissedarlara ait hisselerin tamamı satılacaktır. Parsel Anamur Belediyesi sınırları içerisinde olup, imar planı bulunmayan Tarım arazisi konumundadır. Sosyal tesislere, şehir merkezine ve alışveriş bölgesine, okullara uzak konumdadır. Ulaşımı asfalt yol dur.TaşınmazAnamur Belediyesi sınırları içerisinde kalıp,1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında, Tarım alanı içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz Anamur İlçe Merkezinin kuzeydoğusunda, Çarıklar Mahallesi sınırları içerisinde, Anamur İlçesini Evciler Mahallesine bağlayan asfalt mahalle yoluna cephelidir. Taşınmaz Çarıklar Mahalle merkezine (Kocadut Mevkiine) uzak konumda olup; etrafında çok seyrek yapılaşma bulunmaktadır. arazi Anamur İlçe Merkezine doğrusal olarak 10.000 m, D400 karayoluna 6500 m, Akdenize 6500 m mesafededir. Etrafı genel olarak tarım arazileri ile çevridir. Parsel okullara, adliye sarayı ve hükümet konağına, sosyal tesislere, alışveriş merkezlerine uzaktır. Mahalle yerleşik sahasındadır. Taşınmazın kuzeyinden DSİ sulama kanalı ve 60 m ötesinden Dragon Çayı geçmektedir. Parsel üzerinde halihazırda zirai ve inşai muhdesat yoktur. Parsel okullara, adliye sarayı ve hükümet konağına, sosyal tesislere, alışveriş merkezlerine uzaktır. Parselin kadastro paftasında mevcut yola cephesi bulunmaktadır. Ulaşım yolu vardır. Anamur Şehir merkezine uzaktır. Taşınmaz %5-30 arasında değişen eğime sahiptir. Taşınmaz sekiler halinde teraslanmış, killi-tınlı toprak yapısına sahip tarım arazisidir. İçerisinde çilek yetiştiriciliği yapılmaktadır. Çilek bitkisi otsu bir bitki olduğundan taşınmaz mahiyeti bulunmamaktadır. Taşınmaz mahiyeti bulunmaması nedeniyle değer verilmemiştir. Arazi 6537 sayılı yasa ile değişik 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununa göre Mutlak Tarım Arazisi vasfında sulu tarım arazisi kapsamındadır. İçerisinde taşınmaz mahiyette zirai muhdesat bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde inşai varlık bulunmamaktadır. Dava konusu taşınmaz Mahalle yerleşim alanı dışında kalması, çevresinde yapılaşma durumu, İmar durumu, toprak yapısı, eğimi, topoğrafik özellikleri, zemin ve arz talep durumları gözetilerek yapılan piyasa araştırması neticesinde taşınmazın çıplak arazi birim fiyatının, 175,00 TL/m2 olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmazın Zemin Değeri = 5.811 m2 * 175,00 TL/m2 = 1.016.925 TL olduğu tespit edilmiştir.

Yüzölçümü : 5.811 m2

İmar Durumu : Dosyasında

Kıymeti : 1.016.925,00 TL

KDV Oranı : %10

Kaydındaki Şerhler: Diğer : Tamamen ve münhasıran bilfiil tarımsal amaçlı olarak kullanılması ve üzerinde tarımsal amaçlı yapılar ile sürekli ikamet edilen konut bulunması nedeniyle rayiç bedelin yüzde ellisi üzerinden satılan iş bu taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması halinde, taşınmazın satış tarihi itibariyle rayiç bedelinin yüzde yetmişi üzerinden hesaplanacak bedel esas alınarak aradaki fark kanuni faizi ile birlikte, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 75 inci maddesi uyarınca ve 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümleri gereğince ecrimisil tarh, tahakkuk ve tahsiline ilişkin usullere göre son kayıt malikinden tahsil edilir.Şeklinde belirtme konulacaktır. Ancak taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması ve belirtilen mali yükümlülüklerin de taşınmazın son maliki tarafından yerine getirilmesi halinde, belirtme idarece kaldırılacaktır.

İlanı görüntülemek için tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.