Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları Konya'da başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl 3'sü düzenlenen Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları 9-10 Nisan tarihlerinde Selçuklu Belediyesi'nin ev sahipliğinde Konya’da başlıyor

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları Konya'da başlıyor

Geleneksel hale getirilen Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’nda yurdun çeşitli illerinde görev yapan kültür sanat muhabirleri Konya’nın Selçuklu ilçesinde bir araya gelecek. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, “Bu yıl projemizin başlangıç tarihi Ramazan ayına denk geldiği için, ruhuna uygun olacağını düşündük ve etkinliğimizi  Konya’dan başlatmak istedik. Bilindiği gibi Konya ilimiz tarihi değerlerinin yanı sıra Mevlana şehri olması sebebiyle maneviyatı yüksek bir ilimiz. Biz kültür sanat muhabirlerinin de bu projedeki amacı gittiğimiz ilin tarihi ve kültürel değerlerini anlatmak ve kamuoyunda farkındalık oluşturabilmektir. yarın Konya Selçuklu’da açılış toplantımızı yapacağız ve kültür sanat muhabirleri ile birlikte 2 gün boyunca Konya’da çeşitli gezi ve incelemelerde bulunacağız. İnanıyorum ki kültür sanat muhabirleri arkadaşlarımız Konya’ya bir başka gözle bakıp farkındalık oluşturacaklardır” dedi. 

medya-kultur-sanat-ve-turizm-bulusmalari-konyada-basliyor.png

"KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN DESTEĞİNİ ÖNEMSİYORUZ"

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’nın bu yıl üçüncüsünün yapılması hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan İbrahim Gökdemir, “Burada Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projeyi destekliyor olması ve benimsemesi bize ayrı bir güç katıyor. Bu manada Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a turizmi 81 vilayete yayma çabalarında gösterdikleri gayretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN PEKYATIRMACI’YA VE KALKAN’A TEŞEKKÜR

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları'nda ilk etkinliğin yapılacağı Konya’da ev sahipliği yapan ve proje ile yakından ilgilenen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya ve ulaşımda desteğine katkı sağlayan Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan’a da teşekkürlerini  ileten Gökdemir, Ramazan ayından sonra sırasıyla Adana, Muğla ve Kastamonu illerinde Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları'na devam edeceklerini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.