Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek ‘Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’ bugün Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’den başlıyor.

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları başlıyor

2013 yılında kurulan ve medya sektöründe kültür sanatla iştigal gazeteci ve yazarları çatısı altında toplayan Kültür Sanat Muhabirleri Derneği’nin organizasyonuyla gerçekleştirilecek “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” etkinliğinin ilk durağı Nevşehir olacak. Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’in turistik beldelerinden Göreme’den başlanmak üzere, Nevşehir’in tarihi ve kültürel değerleri kültür sanat muhabirlerince yerinde gezilip görülecek ve incelenecek.

YEREL YÖNETİMLER OLARAK YAPTIKLARI ÇALIŞMALARI ANLATACAK

Göreme Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek program için Göreme Belediyesi Nikah Ve Toplantı Salonu’nda açılış toplantısı düzenlenecek. Toplantıda Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir açılış konuşması yapacak. Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren tarihi ve kültürel değerlerin ön plana çıktığı turist belde Göreme ve Nevşehir genelinde yerel yönetimler olarak yaptıkları çalışmaları anlatacak. Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici’de Nevşehir’i tarihi ve kültürel değerlerini tanıtan bir sunum gerçekleştirecek. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’da etkinliğin açılış programına gönderdiği bir video konuşma ile katılım sağlayacak. Bugün başlayacak Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları çerçevesinde Kültür Sanat muhabirleri iki gün boyunca Kapadokya’da yoğun bir ziyaret trafiği yaşayacak. Göreme’de Sanatçı Nida Olçar’ın atölyesi başta olmak üzere Avanos’ta çanak çömlek atölyelerinde incelemelerde bulunulacak.

“ANADOLU’NUN KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİNİ DUYURUYORUZ”

Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’nın ikincisi hakkında bilgi veren Kültür Sanat Muhabirleri Derneği Başkanı İbrahim Gökdemir, amaçlarının Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve kültürel değerlerini kültür sanat muhabirleri vasıtasıyla bizzat yerinde görüp medya yoluyla ülkemizin dört bir yanına bu güzellikleri duyurmak olduğunu kaydetti. Bu manada Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projelerine verdikleri katkının oldukça önemli olduğunu belirten Gökdemir, “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve Bakan yardımcısı Özgül Özkan Yavuz hanımefendiye kültür sanat muhabirlerine böyle bir fırsatı verdikleri için teşekkür ediyoruz. Yaptığımız bu proje ile aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da önemle üzerinde durduğu iç turizmin hareketlenmesinde katkı sağladığımıza inanıyoruz. Meslektaşlarımızın gezip gördükleri tarihi ve kültürel değerleri gazete, televizyon ve internet haber portallarında yayınlayarak okuyucularına aynı zamanda ayna tutmuş olduklarını görüyoruz. İnsanlarda merak uyandırıyoruz ve mutlaka o bölgeyi görmeleri gerektiği yönünde bir kanaat oluşturuyoruz” dedi. İbrahim Gökdemir, Medya Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları etkinliğinin Nevşehir’den sonra, Ramazan Bayramı’nın hemen ardından sıralı bir şekilde, Aydın, Diyarbakır, Hatay ve Trabzon illerinde gerçekleştirileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.