Birbirinden Değerli Konuşmacılar Ankara’yı Anlatacak

T.C İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle Kültür Sanat Muhabirleri derneği tarafından “Anadolu Tarihi ve Kültür değerlerini anlama çalıştayı” nın ikincisi 12 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek.

Birbirinden Değerli Konuşmacılar Ankara’yı Anlatacak

ÇALIŞTAYIN ANA KONUSU ANKARA TARİHİ VE KÜLTÜREL DEĞERLERİ OLACAK

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen Anadolu Tarihi ve Kültür değerlerini anlama çalıştayı hakkında yazılı açıklama yapan Kültür Sanat Muhabirleri derneği Başkanı İbrahim Gökdemir pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’nun her bir karış toprağında tarih yattığına dikkat çekti. Anadolu tarihi ve kültürel değerlerini anlamak için öncelikli olarak Başkent Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerini çok iyi anlamak gerektiğini söyleyen Gökdemir “İkincisini gerçekleştireceğimiz çalıştayda Ankara’nın tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkaracak çalışmalar yapacağız” dedi.

ANKARA 5 BİN YILLIK TARİHİ İLE ANADOLU’YA IŞIK TUTUYOR

“Tarihi miraslarımızı gelecek nesillere aktarmak ancak anlamak, anlatmak ve korumakla mümkündür” sloganı ile yola çıktıklarını belirten Gökdemir, 5 bin yıllık Tarih ve Kültür cenneti Ankara’nın Anadolu Tarihi ve kültürel değerlerine ışık tutan en önemli şehir konumunda olduğunu kaydetti. Avrupa, Aysa ve Afrika arasında ki yolların buluşma, kültürlerin kavuşma ve harman olma meydanı Ankara’da böylesine önemli bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ KONUŞMACILAR ANKARA’YI ANLATACAK

12 Mart Cuma günü saat 14.30’da Ankara Ticaret Odası Meclis salonunda gerçekleştirilecek programın moderatörlüğünü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın yapacak. Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz Başkent Ankara’nın Tarihi ve Kültürel değerlerinin kent kimliği açısından önemi,

21. Dönem Ankara Milletvekili Ankara Kent Konseyi Kale Meclisi sözcüsü Şevket Bülent Yahnici Anadolu topraklarında bir başkent- Kadim Ankara, ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, Tarihi ve Kültürel değerlerimizin korunmasında yerel yönetimlerin sorumlulukları, Başkent Ankara Meclisi Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan ise Anadolu Kültüründe Geleneksel el sanatlarının yeri ve önemi başlıklarında konuşma yapacak.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 15 ayrı ilden Medya STK temsilcileri ve Kültür sanat muhabirlerinin de takip edeceği çalıştayda konuşulanlar Kültür sanat muhabirleri vasıtasıyla Türkiye’nin dört bir yanında yayın yapan medya kuruluşlarınca görsel ve yazılı olarak yayınlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.